دانشگاه صنعتی کوتبوس

 دانشگاه صنعتی کوتبوس-معرفی دانشگاه صنعتی کوتبوس

دانشگاه صنعتی کوتبوس یک دانشگاه فنی در براندنبورگ کشور آلمان می باشد که به اختصار BTU نامیده می شود . این دانشگاه در سال  1992 با بیش از 8 هزار دانشجو، 197 استاد و 629 نفر به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه تاسیس گردید. این دانشگاه با حدود 11000دانشجو، بزرگترین دانشگاه صنعتی در براندن بورگ و دومین دانشگاه بزرگ در این ایالت است. دانشگاه صنعتی کوتبوس در سال 2003 پایه ریزی مجدد گردید و با تحولات گسترده ای روبرو شد. این دانشگاه رشته های متنوعی ارائه می نماید که در ادامه به معرفی دانشکده های آن خواهیم پرداخت.

دانشگاه صنعتی کوتبوس-دانشکده های دانشگاه صنعتی کوتبوس

یکی از موارد مورد نظر دانشجویان جهت انتخاب دانشگاه مناسب خود ارزیابی رشته های تحصیلی و به طور کلی دانشکده های زیر مجموعه دانشگاه مقصد می باشد. دانشگاه صنعتی کوتبوس دارای 8 دانشکده به شرح زیر می باشد:

 • دانشکده ریاضیات علوم طبیعی و انفورماتیک
 • دانشکده معماری عمران و برنامه ریزی شهری
 • دانشکده ماشین سازی الکتروتکنیک و مهندسی اقتصاد
 • دانشکده علوم محیط زیست و شیمی
 • دانشکده مهندسی و انفورماتیک
 • دانشکده علوم طبیعی
 • دانشکده اقتصاد، علوم اجتماعی و موسیقی
 • دانشکده عمران و شهرسازی

 

دانشگاه صنعتی کوتبوس

دانشگاه صنعتی کوتبوس

دانشگاه صنعتی کوتبوس-رنکینگ دانشگاه صنعتی کوتبوس

از موارد بسیار مهم در ارزیابی و اعتبارسنجی دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل، ارزیابی رتبه و جایگاه آن دانشگاه در میان سایر دانشگاه ها می باشد. دانشگاه صنعتی کوتبوس در زمان نگارش این مقاله جایگاه 104 را در میان دانشگاه های کشور آلمان دارد و در رتبه بندی جهانی رتبه 2830 را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که دانشگاه صنعتی کوتبوس در زمینه تکنولوژی یکی از شاخص ترین دانشگاه های کشور آلمان می باشد و از این منظر برای افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های مرتبط با تکنولوژی دارند گزینه ی قابل توجهی می باشد.

 دانشگاه صنعتی کوتبوس-مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

به طور کلی افرادی که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه دارند باید مدارکی را جهت درخواست پذیرش از دانشگاه ارائه نمایند. این مدارک عموما مدارک هویتی، تحصیلی و مدرک زبان می باشد که بسته به مقطع مورد نظر جهت تحصیل و دانشگاه مقصد متفاوت است. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی کوتبوس به شرح زیر می باشد:

 • ارائه تصویر پاسپورت معتبر
 • اصل و ترجمه معتبر مدارک مقاطع تحصیلی پیشین
 • اصل و ترجمه ریز نمرات مقاطع تحصیلی پیشین
 • ارائه نامه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (بسته به کشور مبدا)
 • ارائه مدرک زبان معتبر

دانشگاه صنعتی کوتبوس-میزان رضایت دانشجویان از دانشگاه صنعتی کوتبوس

میزان رضایت دانشجویی جهانی شاخصه ای است که می تواند دانشجویان سراسر جهان را در انتخاب دانشگاه مورد نظر ایشان راهنمایی کند. این شاخصه ی جهانی با نظرسنجی از دانشجویان دانشگاه های انجام می پذیرد و بازه ی سنجشی بین اعداد 1 و 5 دارد. دانشگاه صنعتی کوتبوس در حال حاضر امتیاز 4.3 از 5 را در میزان رضایت دانشجویی به دست آورده که امتیاز مناسبی می باشد.

دانشگاه صنعتی کوتبوس-هزینه های زندگی دانشجویی

دانشجویان دانشگاه صنعتی کوتبوس می توانند یکی از مقرون به صرفه ترین زندگی های دانشجویی را در این شهر تجربه نمایند. ریز هزینه های تخمینی برای شما عزیزان برآورد گردیده و به شرح جدول زیر می باشد:

عنوان میزان هزینه
هزینه اجاره 180-350 یورو
هزینه غذا 150 یورو
بیمه درمانی 80 یورو
لباس، لوازم مورد نیاز جهت تحصیل و… 200-300 یورو
جمع کل 600-880 یورو

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ما:77207 -021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست