دانشگاه صنعتی دارمشتات ( Technische Universität Darmstadt)

دانشگاه صنعتی دارمشتات-معرفی دانشگاه صنعتی دارمشتات

دانشگاه دارمشتات در سال 1877 تاسیس شد و یک دانشگاه تحقیقاتی می باشد که به عنوان دانشگاه صنعتی دارمشتات نیز شناخته می شود. بنابر این می توان گفت این دانشگاه بیشتر در زمینه رشته های مهندسی تمرکز دارد. اولین رشته ای که توسط دانشگاه ارائه شد رشته مهندسی برق بود. این دانشگاه از سال 1968 دستخوش تحولات بسیار شد و به لحاظ ساختاری و کیفییت آموزشی ارتقا یافت. در حال حاضر این دانشگاه رشته های متنوعی ارائه می کند که از مهم ترین آن ها می توان به رشته های فناوری اطللاعات، مهندسی برق، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، علوم رایانه و حقوق و اقتصاد اشاره نمود. این دانشگاه اولین دانشگاه خودمختار و مستقل در آلمان است و یکی از 10 دانشگاه قدرتمند آلمان و عضو گروه TU9 است. بودجه سالیانه آن حدود 9/240 میلیون یورو دارد.

در حال حاضر دانشگاه دارمشتات دارای 26360 دانشجو و 2275 عضو هیئت علمی می باشد. همچنین با برخی مراکز تحقیقاتی مشهور در حال همکاری است، برخی از این مراکز، مرکز تحقیقات یون سنگین ، پژوهشگاه فناوری اطلاعات ایمن ، مرکز تحقیقات گرافیک رایانه و مرکز عملیات فضایی می باشند. دانشگاه دارمشتات با این مراکز همکاری می کند و زمینه های عظیمی برای برنامه های تحقیقاتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. برنامه های متنوع اعم از 112 رشته متنوع در دانشگاه دارمشتات ، این امکان را فراهم نموده که بیش از 25000 دانش آموز از طیف گسترده ای از رشته ها بتوانند در آن تحصیل کنند. این دانشگاه در 5 مکان ، با 161 ساختمان و بیش از 300،000 متر مربع فضای قابل استفاده ساخته شده است.

دانشگاه صنعتی دارم اشتات

دانشگاه صنعتی دارم اشتات

دانشگاه صنعتی دارمشتات – دانشکده های دانشگاه صنعتی دارمشتات  

نام دانشکده های دانشگاه صنعتی دارمشتات را می توان به 3 دسته کلی تقسیم نمود:

  • دانشکده علوم طبیعی
  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  • دانشکده مهندسی

دانشگاه دارمشتات – رتبه جهانی دانشگاه دارمشتات

شما می توانید با مطالعه رتبه بندی دانشگاه ها جایگاه علمی دانشگاه مورد نظر خود را ارزیابی نمایید. رنکینگ های جهانی با عناوین مختلفی شناخته می شود که از مهم ترین و معروف ترین آن ها می توان به رتبه بندی QS  اشاره نمود. رتبه ی دانشگاه دارمشتات طی 3 سال گذشته دستخوش نوساناتی بوده که به شرح زیر می باشد:

2018 2019 2020
201 251 251

 

خاطر نشان می گردد که طبق رتبه بندی QS ، دانشگاه دارمشتات جزو 100 دانشگاه برتر ارائه دهنده ی رشته ی مهندسی مکانیک در جهان می باشد و از این حیث شرایط درخور توجهی را دارا می باشد.

 

دانشگاه دارمشتات-ددلاین مقاطع مختلف دانشگاه دارمشتات

یکی از مقولات مهم جهت ارسال مدارک و اخذ پذیرش از دانشگاه ها زمان ددلاین اعلامی توسط دانشگاه های مقصد می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در جداول زیر ددلاین دانشگاه دارمشتات در ترم های تحصیلی تابستانه و زمستانه قابل ملاحظه می باشند.

مقطع تحصیلی تاریخ ددلاین ترم زمستان تاریخ ددلاین ترم تابستان
لیسانس 01.05 –15.07 01.11 – 15.01
فوق لیسانس 01.05 –15.07 01.11 – 15.01

 

دانشگاه دارمشتات-مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه دارمشتات

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه از دیگر نکات مهم در پروسه مهاجرت تحصیلی می باشد. افرادی که از ایران تمایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان در مقطع کارشناسی را دارند باید مدرک قبولی در کنکور سراسری ایران را ارائه نمایند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه دارمشتات به شرح زیر می باشد:

  • اصل و ترجمه معتبر مدارک تحصیلی
  • اصل و ترجمه ریز نمرات
  • ارائه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (بسته به کشور مقصد)
  • تصویر صفحه اول پاسپورت
  • ارائه مدرک زبان معتبر

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست