دانشگاه صنعتی براون اشوایگ

Technische Universität Braunschweig

این دانشگاه با سال تاسیس 1745 قدیمی ترین دانشگاه صنعتی در آلمان است. این دانشگاه عضو پیمان 9 دانشگاه برتر در آلمان(TU9) است. این دانشگاه در ایالت نیدرزاکسن (Niedersachsen) واقع است. تعداد دانشجویان این دانشگاه 17129 نفر بوده و بودجه سالیانه این دانشگاه 275 میلیون یورو می باشد. دانشگاه براونشوایگ دارای 6 دانشکده و 156 موسسه و انستیتو می باشد.

دانشگاه صنعتی براون اشوایگ

دانشگاه صنعتی براون اشوایگ-دانشکده های دانشگاه صنعتی براون اشوایگ :

دانشگاه صنعتی براون شوایگ دارای 6 دانشکده می باشد که نام این دانشگاه ها به شرح زیر می باشد:

 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی و اقتصاد
 • دانشکده الکتروتکنیک
 • دانشکده علوم انسانی و تربیتی

دانشگاه صنعتی براون اشوایگ-رتبه دانشگاه صنعتی براون اشوایگ :

یکی از بهترین راه های ارزیابی کیفیت تحصیل در دانشگاه ها ارزیابی رتبه جهانی آن دانشگاه می باشد. رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس پارامترهای مختلفی محاسبه می شود. پارامترهای مختلفی در امتیازبندی و رتبه بندی جهانی آن ها اثرگذار است. رتبه بندی شانگهای، رتبه بندی تایمز و رتبه بندی Qs از معروف ترین و دانشگاه صنعتی براون اشوایگ در سال 202 در جایگاه 521-530 این رتبه بندی قرار دارد.

دانشگاه صنعتی براون اشوایگ-مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی براون اشوایگ :

آگاهی از مدارک مورد نیاز دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش می تواند مسیر مهاجرت تحصیلی شما عزیزان را هموارتر نماید. هر دانشگاه با توجه به شرایط خاص خود مدارکی را جهت ارائه کورس های آموزشی خود دریافت می نماید. برخی از این مدارک به هویت داوطلب و برخی به رزومه ی تحصیلی وی بر میگردد. از این رو جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها و جمع آوری مدارک مربوطه بهترین راه مراجعه به سایت دانشگاه مد نظر می باشد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی براون اشوایگ به شرح زیر می باشد:

 • تصویر پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات
 • ارائه مدرک کارشناسی و ریز نمرات(در صورت وجود)
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان معتبر( آلمانی یا انگلیسی)

دانشگاه صنعتی براون اشوایگ-شرایط ورود به دانشگاه صنعتی براون اشوایگ :

به طور کلی اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان نیازمند رزومه ی تحصیلی مناسب و معدل بالای 14 می باشد. نظام تحصیلی کشور آلمان رایگان بوده و از این رو دانشجویان جهانی علاقه مند به تحصیل این کشور می باشند. شرایط ورود به دانشگاه صنعتی براون اشوایگ بیشتر تحت تاثیر فرآیند ویزا می باشد. افرادی که از ایران اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی براون اشوایگ می نمایند نباید بیش از 3 الی 4 سال گپ تحصیلی داشته باشند.

دانشگاه صنعتی براون اشوایگ-هزینه زندگی و تحصیل دانشگاه صنعتی براون اشوایگ :

هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان ماهانه بالغ بر 600 الی 700 یورو می باشد که شامل هزینه تفریح، خوراک، پوشاک و مسکن می باشد و این هزینه بسته به عواملی چون محلی سکونت می تواند تغییر نماید. هزینه تحصیل در این دانشگاه همان طور که پیش از این نیز ذکر شد تقریبا رایگاه بوده و دانشجویان جهت ثبت نام در هر ترم صرفا مبلغ 400 یورو پرداخت می نمایند.

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ما: 77207-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست