دانشگاه صنعتی آخن

دانشگاه صنعتی آخن (Technische Universität Aachen)

دانشگاه صنعتی آخن – تحصیل در آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های گوناگونی وجود دارد که مهمترین آن ها مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و سرمایه گذاری میباشد. یکی از محبوبترین راه های مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان میباشد. آلمان جزو معدود کشورهایی است که تحصیل در دانشگاه هایش برای دانشجویان بین الملل تقریبا رایگان میباشد و دانشجویان هر ترم مبلغ اندکی در حدود 200 الی 500 یورو، بابت ثبت نام به دانشگاه میپردازند. آلمان با داشتن دانشگاه های معتبر در ایالت های مختلفش و امکان تحصیل رایگان باعث شده هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به آلمان مهاجرت کنند. شرایط اقتصادی خوب، هزینه های مناسب زندگی، امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل، شرایط کاری خوب و امکان اخذ اقامت دائم آلمان، از مهمترین مزایای تحصیل در آلمان میباشد. آلمان با داشتن برترین کارخانه های ماشین سازی، پیشرو در رشته های مهندسی از قبیل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر میباشد. یکی از دانشگاه های فنی آلمان دانشگاه صنعتی آخن است که در ادامه قصد داریم تا با این دانشگاه بیشتر آشنا شویم.

دانشگاه صنعتی آخن

دانشگاه صنعتی آخن – آشنایی با دانشگاه فنی آخن

دانشگاه صنعتی آخن یکی از دانشگاه های دولتی آلمان است که در سال 1870 میلادی در شهر آخن واقع در ایالت نودراین – وستفالن تاسیس شد و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه فنی و مهندسی آلمان میباشد که بیش از 45000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی آن مشغول به تحصیل اند که 12 درصد آن ها را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند و اکثر آن ها از کشورهای چین، هند، ترکیه، ایران و لوکزامبورگ میباشند. 49 درصد دانشجویان دانشگاه صنعتی آخن در رشته های گروه فنی و مهندسی و 25 درصد در رشته های علوم طبیعی و ریاضیات مشغول به تحصیل اند. در دانشگاه صنعتی آخن بیش از 157 رشته تحصیلی هر ساله ارائه میگردد که مهمترین آن ها رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی برق، علوم کامپیوتر، شیمی، فیزیک و…میباشد. دانشگاه صنعتی آخن در بین تمامی دانشاه های آلمان، بالاترین درآمد سرانه هیئت علمی و بیشترین بودجه تحقیقاتی را داراست و همچنین بزرگترین کارآفرین کل منطقه آخن محسوب میشود.

دانشگاه صنعتی آخن – دانشکده های دانشگاه صنعتی آخن

دانشگاه صنعتی آخن در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف تحصیلی در 9 دانشکده دانشجو پذیرش میکند و علاوه بر این 9 دانشکده دارای موسسات، کارگاه های آموزشی و بازدیدهای صنعتی میباشد. از مهمترین موسسات دانشگاه صنعتی آخن میتوان به موسسه بوم شناسی کاربردی، پژوهشکده فناوری لیزر و انستیتوی فناوری تولید اشاره نمود.
دانشکده های دانشگاه صنعتی آخن عبارتند از:
1. دانشکده ریاضیات، علوم رایانه و علوم طبیعی
2. دانشکده معماری
3. دانشکده مهندسی عمران
4. دانشکده مهندسی مکانیک
5. دانشکده مهندسی مواد
6. دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
7. دانشکده فلسفه
8. دانشکده اقتصاد
9. دانشکده پزشکی
اگر شما نیز قصد مهاجرت به آلمان و ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان دارید میتوانید جهت بررسی شرایطتان با موسسه آتیه آفرینان ایرانیان تماس بگیرید. موسسه آتیه آفرینان با داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به آلمان بهترین گزینه را به شما معرفی مینماید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست