دانشگاه دامپزشکی وین

دانشگاه دامپزشکی وین تنها دانشگاه اتریش میباشد که بطور اختصاصی راجع به دامپزشکی تحقیق و تدریس میکند. دانشگاه دامپزشکی وین که در زبان آلمانی Veterinärmedizinische Universität Wien و به اختصار VUW میگویند در سال ۱۷۶5 تاسیس شد.. در حال حاضر تعداد ۲۸۰۰ دانشجو و 1200 کارمند در آن مشغول فعالیت هستند در کمپس شمالی وین دانشگاه دامپزشکی وین دارای پیشینه ای قوی میباشد . مواردی چون سلامت غذایی , دام پروری , رفاه حیوانات, انسان و محیط طبیعی پیرامون ، حفاظت از محیط و بیومدیکال جزو موارد مورد توجه در این دانشگاه محسوب می گردند. در دانشگاه دامپزشکی وین تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های مختلف دامپزشکی ، برنامه های دکترا, برنامه های لیسانس و برنامه های ارشد (در علوم بیومدیکال، بیوتکنولوژی و علوم دام) در سطوح بالا و مورد تایید جامعه جهانی ارائه میگردد. دوره های موجود در این دانشگاه طیف وسیعی از مسائل و دانشجویان (مسائل در حال بررسی و حتی دانشجویان فارغ التحصیل ) را برای روبرویی با چالشهای اجتماعی و تحصیلی در طول دوران تحصیل تربیت می کند . هدف اول تحقیقاتی این دانشگاه بهبود علوم دامپزشکی با هدف حل مسائل جامع می باشد. فعالیتهای این دانشگاه در مشخصات آن ادغام می شوند که عبارتند از مسائل تنظیم روندهای فیزیولوژیکی و پاتوفیزیولوژیکی ، بیماری های عفونی و سلامت غذایی. دانشگاه دامپزشکی وینا، یک بیمارستان دامپزشکی را دایر کرده است که روندی بسیار ایده آل در فعالیت های تدریسی و تحقیقاتی دارد.

دانشگاه دامپزشکی وین-دانشکده های دانشگاه دامپزشکی وین 

هر دانشگاه در حوزه های مختلف پژوهشی و تحصیلی فعالیت می نماید. برای شناخت حوزه های آموزشی هر دانشگاه می توان نگاهی به نام دانشکده های دانشگاه مقصد انداخت. دانشگاه دامپزشکی وین دارای 5 دانشگاه می باشد که اسامی آن ها به شرح زیر است:

  • گروه علوم پزشکی
  • گروه پاتوبیولوژی
  • گروه برای حیوانات مزرعه و بهداشت عمومی دامپزشکی
  • وزارت همنشین حیوانات و اسب
  • گروه بیولوژی و تکامل یکپارچه

دانشگاه دامپزشکی وین-مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

اخذ پذیرش از دانشگاه گام نخست برای مهاجرت تحصیلی می باشد و افرادی که تمایل دارند در دانشگاه دامپزشکی وین نیز تحصیل نمایند باید نامه پذیرش خود از دانشگاه را به سفارت ارائه نمایند. اما جهت اخذ پذیرش از دانشگاه به چه مدارکی نیاز می باشد. بخشی از این مدارک عموما هویتی و بخشی دیگر نیز عموما به رزومه تحصیلی متقاضیان بر می گردد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه دامپزشکی وین به شرح زیر می باشد.

  • ارائه تصویر پاسپورت معتبر
  • اصل و ترجمه معتبر مدارک مقاطع تحصیلی گذشته
  • اصل و ترجمه ریز نمرات مقاطع تحصیلی گذشته
  • ارائه نامه اشتغال به تحصیل یا قبولی در کنکور سراسری بعضا مورد نیاز می باشد
  • ارائه مدرک زبان معتبر

دانشگاه دامپزشکی وین-رتبه ملی و جهانی دانشگاه  

یکی از پارامترهایی که متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها رو مجاب به انتخاب می نماید جایگاه جهانی دانشگاه مقصد می باشد. این جایگاه بدان معناست که دانشگاه مد نظر به لحاظ رضایت دانشجویان جهانی و نیز خروجی علمی در چه جایگاهی قرار دارد. با نگاهی به رتبه بندی دانشگاه های کشور اتریش در می یابیم که دانشگاه دامپزشکی وین جایگاه دهم را در میان دانشگاه های اتریش دارا می باشد و در رتبه بندی جهانی رتبه 897 را به خود اختصاص داده است.

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست