دانشگاه بن (University of

(Bonn

دانشگاه بن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در بن آلمان است که در سال 1818 تاسیس شد. دانشگاه بون تعداد زیادی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در طیف وسیعی از موضوعات ارائه می دهد و هم اکنون بیش از  544 استاد و 32،500 دانشجو دارد. کتابخانه این دانشگاه بیش از پنج میلیون جلد کتاب دارد. هفت جایزه نوبل تا کنون توسط فارق التحصیلان این دانشگاه اخذ شده است. طبق رتبه بندی جهانی که در سال 2016 صورت گرفت, دانشگاه بن جزو 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

دانشگاه بن  – پردیس های دانشگاه بن 

دانشگاه بن دارای یک پردیس مستقل نیست و ساختمان اصلی آن در مرکز شهر واقع شده است. در واقع ساختمان اصلی این دانشگاه زمانی کاخ سلطنتی پادشاه کلن بوده است و هم اکنون به عنوان دانشکده علوم انسانی و الهیات شناخته میشود. پارک بزرگ Hofgarten, در مقابل ساختمان اصلی دانشگاه واقع شده است و شرایط مناسبی را برای دیدار, مطالعه و استراحتگاه دانشجویان فراهم کرده است. مدرسه حقوق و اقتصاد، کتابخانه دانشگاه اصلی و چندین اداره کوچکتر در ساختمان های مدرن در فاصله کوتاه از ساختمان اصلی  واقع شده اند. گروه روانشناسی و بخش علوم کامپیوتر در حومه شمالی بن واقع شده است. ادارات علمی و کتابخانه علمی اصلی دانشگاه بن در قسمت غربی مرکز شهر در ساختمان هایی تلفیقی از تاریخی و مدرن قرار دارند. مدرسه پزشکی در ونزبرگ واقع شده است. در مجموع دانشگاه بن دارای 371 ساختمان است.

دانشگاه بن – سازمان های آموزشی دانشگاه بن

دانشگاه بن دارای 32،500 دانشجو است که حدود 4،000 نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند. هر سال حدود 3000 دانشجوی کارشناسی ارشد از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. این دانشگاه همچنین دارای 800 دانشجو دکتری و 60 پروفسور میباشد. بیش از 90 برنامه در تمام زمینه ها ارائه شده است. رشته های قوی که توسط دانشگاه شناسایی می شوند شامل: ریاضیات، فیزیک، حقوق، اقتصاد، علوم اعصاب، ژنتیک پزشکی، زیست شناسی شیمیایی، کشاورزی، مطالعات آسیایی و شرقی و فلسفه و اخلاق است. از ابتدای تاسیس در سال 1818 تا 1928 دانشگاه بن دارای پنج دانشکده بود. در سال 1928 دانشکده حقوق و اقتصاد، که تا آن زمان بخشی از دانشکده هنر و علوم بودند، به دانشکده حقوق و اقتصاد جدید تشکیل شدند. امروزه دانشگاه بن دارای 7 دانشکده میباشد.

 • دانشکدۀ الهیات کاتولیک
  دانشکدۀ الهیات پروتستان
  دانشکده حقوق و اقتصاد
  دانشکده پزشکی
  دانشکده علوم انسانی
  دانشکده ریاضیات و علوم
  دانشکده علوم کشاورزی

در مقاله ” تحصیل در آلمان ” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در آلمان اطلاعات کسب کنید .

دانشگاه بن  – پژوهش های دانشگاه بن 

دانشگاه بن دارای نه مرکز تحقیق مشترک و پنج واحد تحقیقاتی است که توسط بنیاد علمی آلمان تأمین می شود و سالانه بیش از 75 میلیون یورو از هزینه های تحقیق خارجی تأمین می شود. ابتکار تعالی دولت آلمان در سال 2006 منجر به تشکیل مرکز ریاضیات هوسدورف به عنوان یکی از هفده کلینیک ملی شناخته شده شد که بخشی از ابتکار و گسترش انبوهی از دانشکده های تحصیلات تکمیلی بن بود. مراکز تحقیقاتی دانشگاه بن همچنین پذیرای بازدیدکنندگان در سمینارهای منظمی که در زمینه موضوعاتی نظیر رشته فیزیک هسته ای، ماده چگال و غیره برگزار میشود, میباشد.

در مقاله ” مهاجرت به آلمان” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به آلمان اطلاعات کسب کنید .

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با گروه مشاورین آتیه آفرینان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 22226777 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست