دانشگاه بامبرگ (اتوفریدریش)

Otto Friedrich-Universität Bamberg

دانشگاه بامبرگ (اتوفریدریش)

دانشگاه بامبرگ – تحصیل در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان، اخذی ویزای تحصیلی آلمان میباشد. مهاجرت تحصیلی به آلمان، مزایای زیادی برای دانشجویان بین الملل به همراه دارد که از مهمترین آن ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
– هزینه های مناسب تحصیل و زندگی
– امکان اخذ ویزای همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
– امکان کار دانشجویی حین تحصیل
– امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل
– شرایط اقتصادی خوب کشور آلمان
– تعداد زیاد دانشگاه های آلمان با رنکینگ خوب
– امکان تغییر رشته در دانشگاه های آلمان
– امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکترا
– امکان سفر به کشورهای منطقه شنگن در مدت زمان ویزای تحصیلی آلمان

دانشگاه بامبرگ – دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان جزو معتبرترین دانشگاه های اروپایی میباشد که به علت ارائه رشته های متنوع تحصیلی از جمله مهندسی، علوم پایه، پزشکی و پیراپزشکی، علوم انسانی و هنری در مقاطع کارشناسی در آلمان، کارشناسی ارشد در آلمان و دکترا در آلمان، جزو محبوبترین دانشگاه های جهان برای ادامه تحصیل میباشند. دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشود که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان، تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 500 یورو بابت ثبت نام و ارائه خدمات دانشجویی به دانشگاه میپردازند، تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان همراه با شهریه است که این شهریه بستگی به رشته تحصیلی دانشجو دارد که به صورت میانگین سالیانه 8000 الی 14000 یورو میباشد. دانشگاه های دولتی آلمان نسبت به دانشگاه های خصوصی آلمان از رنکینگ و سطح آموزشی بالاتری برخوردار میباشند.

 

دانشگاه بامبرگ

 

دانشگاه بامبرگ – آشنایی با دانشگاه بامبرگ

دانشگاه بامبرگ در سال 1647 میلادی در شهر بامبرگ، ایالت بایرن آلمان (جنوب شرقی آلمان) تاسیس شد و در سال 1972 میلادی بازسازی شد و به شکل امروزی درآمد. در دانشگاه بامبرگ بیش از 13000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی آن از جمله علوم انسانی، مطالعات فرهنگی، علوم اجتماعی، اقتصاد و علوم کامپیوتر مشغول به تحصیل اند. دانشگاه بامبرگ با بیش از 300 موسسه دانشگاهی در بیش از 60 کشور جهان همکاری میکند و همچنین با برترین دانشگاه های جهان مثل دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج، در آسیا با دانشگاه چینی شیان جیاوتونگ، دانشگاه کره، دانشگاه سوفیای ژاپن و دانشگاه سیدنی استرالیا همکاری دارد. با توجه به اینکه دانشگاه بامبرگ جزو دانشگاه های دولتی آلمان میباشد، تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی آن رایگان است و دانشجویان تنها بابت ارائه خدمات دانشجویی ترمی در حدود 500 یورو به دانشگاه میپردازند. دانشگاه بامبرگ 61مین دانشگاه برتر آلمان و 937مین دانشگاه برتر جهان میباشد.

دانشگاه بامبرگ – دانشکده های دانشگاه بامبرگ

دانشگاه بامبرگ دارای 4 دانشکده میباشد که عبارتند از:
1.دانشکده علوم انسانی
2.دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و مدیریت تجارت
3.دانشکده علوم انسانی و آموزش
4.دانشکده سیستم های اطلاعاتی و علوم کامپیوتر کاربردی

دانشگاه بامبرگ – شرایط پذیرش از دانشگاه بامبرگ

دانشگاه بامبرگ دارای دو ترم تحصیلی میباشد، دانشجویانی که برای ترم تابستان میخواهند پذیرش بگیرند تا 15 ژانویه فرصت اقدام دارند و دانشجویانی که میخواهند در ترم زمستان دوره تحصیلیشان را در دانشگاه بامبرگ شروع کنند میتوانند تا 15 جولای درخواست پذیرش دهند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست