دانشگاه فلنسبورگ (University of Flensburg)

دانشگاه فلنسبورگ – تحصیل در آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از این روش ها، اخذ ویزای تحصیلی میباشد. آلمان با داشتن دانشگاه های معتبر و تنوع بالای رشته های تحصیلی، باعث شده افراد زیادی از داخل و خارج از اروپا برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به آلمان مهاجرت نمایند. آلمان جزو معدود کشورهایی میباشد که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین الملل فراهم کرده است. تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی میباشد که دانشجویان بایستی نمره زبان آلمانی جهت پذیرش ارائه نمایند یا دوره های زبان آلمانی را قبل از ورود به دانشگاه بگذرانند. از مهمترین مزایای تحصیل در آلمان میتوان به ثبات اقتصادی، امنیت بالای اجتماعی، هزینه های مناسب زندگی، امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل اشاره نمود. تعداد زیادی از دانشگاه های معروف جهان در آلمان قرار دارند که مدرک صادر شده از این دانشگاه ها در سطح جهانی شناخته شده میباشد و دانشجو پس از اتمام تحصیل میتواند به راحتی در آلمان یا سایر کشورهای اروپایی مشغول به کار شود.

دانشگاه فلنسبورگ – آشنایی با شهر فلنسبورگ

شهر فلنسبورگ شهری مرزی در شمال ایالت اشلسویگ – هولشتاین آلمان میباشد که از طریق اتوبان به کشور دانمارک وصل شده است. شهر فلنسبورگ با مساحت 56 کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر 83000 نفر در خود جای داده است. دانشگاه فلنسبورگ در شهر فلنسبورگ قرار دارد و در ادامه قصد داریم با این دانشگاه بیشتر آشنا شویم.

دانشگاه اروپا فلنزبورگ

دانشگاه فلنسبورگ – آشنایی با دانشگاه فلنسبورگ

دانشگاه فلنسبورگ ابتدا در سال 1946 میلادی به عنوان کالج آموزش فعالیت خود را آغاز نمود سپس در سال 1994 میلادی به دانشگاه فلنسبورگ تغییر نام یافت. دانشگاه فلنسبورگ شمالی ترین دانشگاه آلمان محسوب میشود و دارای سالن سخنرانی، کتابخانه مرکزی، یک پارک بزرگ، اقامتگاه های دانشجویی، مهد کودک، سالن غذاخوری، باشگاه بدنسازی و کافه تریا میباشد. بیش از 5000 دانشجو در دانشگاه فلنسبورگ در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل اند و همچنین 200 کارمند و 400 استاد در آن مشغول به کار هستند. زبان تحصیل دانشگاه فلنسبورگ آلمانی است، البته بعضی از دوره ها به زبان دانمارکی نیز برگزار میگردد که علت آن همکاری دانشگاه فلنسبورگ با دانشگاه دانمارک جنوبی میباشد. در دانشگاه فلنسبورگ رشته های علوم طبیعی، علوم مهندسی، علوم انسانی و هنر تدریس میگردد.

دانشگاه فلنسبورگ – هزینه تحصیل در دانشگاه فلنسبورگ

دانشگاه فلنسبورگ جزو دانشگاه های دولتی آلمان میباشد که تحصیل در آن تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 100 الی 300 یورو بابت ثبت نام و دریافت خدمات دانشجویی به دانشگاه میپردازند.
هزینه های زندگی دانشجویی شامل خوراک، مسکن، حمل و نقل و هزینه های جانبی است که مقدار آن در شهر فلنسبورگ بستگی به سبک زندگی دانشجو دارد. هزینه زندگی در شهر فلنسبورگ نسبت به هزینه زندگی در شهرهای بزرگ آلمان پایین تر است. دانشجویان بایستی مبلغ 600 الی 700 یورو بابت هزینه زندگی ماهیانه در نظر بگیرند. دانشجویان حین تحصیل در دانشگاه فلنسبورگ، اجازه کار دانشجویی دارند و به صورت نیمه وقت میتوانند در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند و با درآمد حاصل از کار دانشجویی نیمی از هزینه های زندگیشان را تامین کنند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست