دانشگاه آوگسبورگ (University of Augsburg)

دانشگاه آوگسبورگ – تحصیل در آلمان

یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی میباشد و از مهمترین مزایای تحصیل در آلمان میتوان به رایگان بودن دانشگاه های آلمان، هزینه های مناسب زندگی، رتبه علمی بالای دانشگاه های آلمان، امکان کار حین تحصیل، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و همچنین بازار کار خوب کشور آلمان اشاره نمود. دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند که دانشگاه های دولتی از محبوبیت بیشتری بین دانشجویان خارجی برخوردارند که علت آن رایگان بودن شهریه دانشگاه ها و رتبه بالای علمی آن ها میباشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی میتوانند به راحتی در آلمان یا سایر کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند.

دانشگاه آوگسبورگ

دانشگاه آوگسبورگ

دانشگاه آوگسبورگ – آشنایی با دانشگاه آوگسبورگ

دانشگاه آوگسبورگ یکی از دانشگاه های دولتی آلمان میباشد که در جنوب شهر آوگسبورگ قرار دارد. پارلمان ایالت بایرن در سال 1966 میلادی تصمیم به احداث دانشگاهی در زمینه رشته های علوم اقتصادی و علوم انسانی گرفتند و این طرح در سال 1970 میلادی توسط لوئیز پریدون، استاد دانشگاه مونیخ اجرا شد و به عنوان اولین رئیس دانشگاه آوگسبورگ انتخاب گردید. دانشگاه آوگسبروگ ابتدا با دو دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر دانشگاه آوگسبورگ یکی از دانشگاه های مدرن ایالت بایرن میباشد که بیش از 20000 دانشجو در رشته های گوناگون تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل اند و 10 درصد از آن ها را دانشجویان بین الملل تشکیل میدهند. دانشگاه آوگسبورگ به عنوان 58مین دانشگاه برتر آلمان و 826مین دانشگاه برتر جهان شناخته شده است.
دانشگاه آوگسبورگ با دانشگاه های زیادی در سراسر جهان همکاری مینماید که مهمترین آنها عبارتند از:
1. دانشگاه پیتزبورگ (آمریکا)
2. دانشگاه دیتون (آمریکا)
3. دانشگاه اوسیجک (کرواسی)
4. دانشگاه لاسی (رومانی)

دانشگاه آوگسبورگ – دانشکده های دانشگاه آوگسبورگ

دانشکده دین و علوم کاتولیک
دانشکده اقتصاد
دانشکده حقوق
دانشکده ارتباطات و راه های آموزشی
دانشکده تاریخ
دانشکده علوم طبیعی و ریاضی
دانشکده علوم کامپیوتر

دانشگاه آوگسبورگ – رشته های ارائه شده توسط دانشگاه آوگسبورگ

زبان انگلیسی – مطالعات شمال آمریکا – آمریکا شناسی – تاریخ فرهنگ اروپا – دین پروتستان – آموزش دین پروتستان – علوم ارتباطات – جغرافیا – ژئوانفورماتیک – زمین شناسی – زبان آلمانی – تاریخ – دانش تاریخ – علوم کامپیوتر – کامپیوتر و اقتصاد – مطالعات بین فرهنگی – دین کاتولیک

دانشگاه آوگسبورگ – هزینه تحصیل در دانشگاه آوگسبورگ

دانشگاه آوگسبورگ یکی از دانشگاه های دولتی کشور آلمان میباشد که هزینه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی آن رایگان میباشد و دانشجویان هر ترم مبلغ اندکی در حدود 114 یورو بابت ثبت نام به دانشگاه میپردازند. هزینه های زندگی دانشجویان در شهر آوگسبورگ بستگی به سبک زندگیشان دارد ولی طبق تجربه دانشجویان در سال های قبل یک نفر ماهیانه 670 یورو بایستی بابت هزینه های زندگی اش که شامل خورد و خوراک، اجاره خانه و حمل و نقل است در نظر بگیرد. البته تمامی دانشجویان حین تحصیل در دانشگاه آوگسبورگ اجازه کار نیمه وقت را دارند که داخل یا خارج از دانشگاه میتوانند مشغول به کار شوند و از درآمد آن میتوانند تا حدودی هزینه های زندگیشان را تامین نمایند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست