دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اسلواکی

متقاضیان عزیزی که قصد ادامه ی تحصیل در رشته های گروه پزشکی را دارند ، پیش از اقدام می توانند با مراجعه به سایت وزارت بهداشت ایران  کشور و دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنند. این لیست همه ساله در سایت وزارت بهداشت ایران به روز رسانی می شود.با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت،درمان و اموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی تایمز،شانگهای،کیو اس لیست دانشگاههای خارج از کشور اعلام می گردد.

این لیست همه ساله مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاههای موجود در این لیست جهت ادامه ی تحصیل مورد تائید می باشد. شایان ذکر است با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورایعالی برانامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال 2019 تحصیل خود را در یکی از دانشگاههای مورد تائید خارج از کشور آغاز نموده اند، ممنونع شده و در صورت اتمام تحصیل این افراد ، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می باشد.

متقاضیان عزیز دقت فرمائید  کالج های وابسته به دانشگاه اصلی نامبرده شده در لیست و شعب آن در سایر دانشگاهها مورد تائید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نمی باشد.

همه ساله بسیاری از علاقمندان تحصیل در اروپا به دنبال کشورهایی هستند که با هزینه ی پایین امکان ادامه تحصیل داشته باشند و از این رو کشور اسلواکی با توجه به هزینه های پائین تحصیلی و دارا بودن دانشگاههای بین المللی معتبر مورد توجه علاقه مندان ایرانی نیز قرار می گیرند.

از این رو دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران جایگاه ویژه تری در میان علاقه مندان دارند.

دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت-دانشگاه مورد تائید کشور اسلواکی در وزارت بهداشت ، درمان ایران برای ورودی های سال تحصیلی 2020-2019

Comenius University in Bratislava

در حال حاضر فقط یک دانشگاه در کشور اسلواکی مورد تائید وزارت بهداشت ، درمان ایران می باشد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در کشور اسلواکی-دانشگاه کامنیوس در اسلواکی

دانشگاه کامنیوس در شهر براتیسلاوا واقع در کشور اسلواکی می باشد. کامنیوس قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه کشور اسلواکی می باشد. این دانشگاه در سال 1919 تاسیس شده است.  دانشگاه کامنیوس برنامه های تحصیلی متفاوتی را در مقاطع مختلف کاشناسی،کارشناسی ارشد ، و دکتری در حوزه های علوم انسانی، علوم پزشکی،علوم اجتماعی،علوم طبیعی،ریاضیات، و الهیات ارائه می دهد.

دانشگاه کامنیوس از طریق آزمون ورودی اقدام به جذب دانشجو در رشته های گروه پزشکی می کند. آزمون به صورت تستی برگزار می گردد و از دروس زیست شناسی،شیمی و زبان انگلیسی می باشد.

برای شرکت در آزمونهای دانشگاه کامنیوس متقاضیان باید حداقل 17 سال سن داشته باشند و تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رسانده باشند.

دانشگاه کامنیوس دارای رنکینگ بسیار عالی در میان دانشگاههای طراز اول اروپا می باشد،هزینه های تحصیل و زندگی در کشور اسلواکی نسبت به کشورهای دیگر اروپایی پایین تر می باشد. همچنین برای ورود به دانشگاه الزامی به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی نیست و دانشجویان با گذراندن آزمون می توانند وارد دانشگاه شوند.

 

وزارت بهداشت اسلواکی

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ما: 77207-021

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست