دانشگاه های خصوصی اتریش (Austria)

دانشگاه های خصوصی اتریش – تحصیل در اتریش

اتریش به خاطر موقعیت خوب جغرافیایی، آب و هوای مناسب، امکان تحصیلات رایگان، امنیت اجتماعی بالا، ارائه خدمات درمانی استاندارد و هزینه های مناسب زندگی مورد توجه افراد زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل و کار قرار گرفته است. اتریش با داشتن دانشگاه های معتبر بین المللی که تحصیل در دانشگاه های دولتی آن تقریبا رایگان میباشد یکی از انتخاب های دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل است. دانشگاه های اتریش برای افرادی که در یکی از دانشگاه های سراسری ایران مشغول به تحصیل هستند، مناسبترین فرصت برای گرفتن انتقالی و ادامه تحصیل میباشد، در واقع افرادی که دیپلم 12 ساله ایران را داشته باشند نمیتوانند به صورت مستقیم درخواست پذیرش از دانشگاه های اتریش بدهند بلکه باید اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های سراسری ایران را داشته باشند. یکی از مزیت های مهم تحصیل در دانشگاه های اتریش، امکان گذراندن دوره زبان آلمانی در دانشگاه های اتریش میباشد.

دانشگاه های خصوصی اتریش – دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش به دو دسته تقسیم میشوند:
1.دانشگاه های دولتی اتریش
2.دانشگاه های خصوصی اتریش
دانشگاه های دولتی اتریش
اتریش دارای 22 دانشگاه دولتی میباشد که تعدادی از آنها مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران میباشد و از رتبه علمی مناسبی برخوردار میباشد. اکثر دانشجویان برای دانشگاه های دولتی اتریش اقدام میکنند زیرا تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان میباشد و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 700 الی 800 یورو بابت ثبت نام به دانشگاه میپردازند. تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به زبان آلمانی و در مقطع دکترا به زبان انگلیسی میباشد. از مهمترین دانشگاه های دولتی اتریش میتوان دانشگاه وین، دانشگاه صنعتی وین، دانشگاه بودن کولتور وین، و دانشگاه هنرهای زیبای وین نام برد.
دانشگاه های خصوصی اتریش
اتریش دارای 12 دانشگاه خصوصی میباشد که زبان آموزش آن ها انگلیسی است و دانشجویان برای پذیرش، بایستی حداقل آیلتس 6 ارائه دهند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش رایگان نیست و دانشجویان هر سال شهریه ای در حدود 8000 الی 15000 یورو به دانشگاه میپردازند. دانشگاه های خصوصی اتریش علاوه بر آموزش تئوری، دوره های کارآموزی و کارورزی برای دانشجویان برگزار مینمایند که دانشجویان توانایی لازم برای وارد شدن به بازار کار را به دست آورند. اکثر دانشگاه های خصوصی اتریش به سازمان های آموزش بین المللی وابسته میباشند و دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها، به امکانات گسترده ای در ضمینه تحصیل یا کار دست پیدا میکنند، در واقع دستیابی دانشجو به این امکانات باعث میشود که برای ادامه تحصیل یا کار بتواند وارد کشوری دیگر نظیر سوئیس بشود. یکی از مهمترین مزایای پذیرش از دانشگاه های خصوصی اتریش پروسه آسانتر ویزای تحصیلی است، به خاطر رایگان بودن دانشگاه های دولتی اتریش ممکن است سفارت اتریش سختگیری و حساسیت بیشتری برای صدور ویزای تحصیلی شما نشان دهد، اما پذیرش از دانشگاه های خصوصی اتریش مستلزم پرداخت شهریه میباشد و شما نشان میدهید استطاعت لازم جهت تامین هزینه های خود را دارید و هدف شما تحصیل میباشد، بنابراین احتمال اینکه شما بخواهید پناهنده شوید ضعیف است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست