دانشگاه های اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی – تحصیل در اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در سال 1993 میلادی از تقسیم کشور چکسلواکی پدید آمد. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا و واحد پولشان یورو است. یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی، اخذ پذیرش تحصیلی میباشد. اسلواکی با داشتن دانشگاه های معتبر، رفاه اجتماعی خوب و هزینه های مناسب زندگی یکی از ایده آل ترین کشورها جهت ادامه تحصیل دانشجویان خارجی میباشد. دانشگاه های اسلواکی همواره مورد توجه دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف به خصوص گروه پزشکی بوده است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های اسلواکی نسبت به خیلی از کشورها مناسب میباشد. زبان آموزش دانشگاه های اسلواکی به زبانهای انگلیسی و اسلوواک است که تحصیل با زبان اسلوواک رایگان است و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بستگی به رشته تحصیلی دانشجو دارد.

دانشگاه های اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی – آشنایی با دانشگاه های اسلواکی

دانشگاه کمنیوس
دانشگاه کمنیوس در سال 1919 میلادی در شهر براتیسلاوا تاسیس شد که بزرگترین دانشگاه اسلواکی میباشد و بیشترین تعداد دانشکده را در اسلواکی داراست. در حال حاضر بیش از 26 هزار دانشجو در دانشگاه کمنیوس در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل اند. مدرک دانشکده پزشکی کمنیوس در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مورد تایید کشورهای اروپایی میباشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی میتوانند به راحتی در اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.
تحصیل رشته های گروه پزشکی در دانشگاه کمنیوس
دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته های گروه پزشکی میتوانند بعد از اتمام دوره دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم برای دانشگاه کمنیوس درخواست پذیرش دهند، البته باید به این نکته اشاره نمود که شرط ورود به دانشگاه کمینیوس قبولی در آزمون ورودی آن میباشد. از مهمترین مزایای تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه کمنیوس میتوان به هزینه های مناسب آن نسبت به کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و انگلستان اشاره نمود. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه کمنیوس، سالیانه 10000 الی 12000 یورو میباشد.
دانشکده های دانشگاه کمنیوس
دانشکده پزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده حقوق
دانشکده فلسفه
دانشکده تربیت معلم
دانشکده تربیت بدنی
دانشکده ریاضی و فیزیک
دانشکده الهیات و کاتولیک
دانشکده الهیات پروتستانیسم
دانشکده مدیریت
دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی
دانشگاه فنی اسلواکی
دانشگاه فنی اسلواکی در سال 1937 میلادی در شهر براتیسلاوا تاسیس شد که بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی اسلواکی میباشد. در حال حاضر بیش از 18 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی آن مشغول به تحصیل اند. دانشگاه فنی اسلواکی مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد و از رنکینگ جهانی خوبی برخوردار است، از این رو گزینه بسیار مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های گروه فنی و مهندسی میباشد.
دانشکده های دانشگاه فنی اسلواکی
دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده مهندسی الکترونیک
دانشکده شیمی و صنایع غذایی
دانشکده معماری
دانشکده علوم و فناوری مواد
دانشکده فناوری اطلاعات
دانشکده مدیریت
دانشکده مطالعات مهندسی
اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی دارید و اسلواکی یکی از گزینه های شما میباشد میتوانید با مشاوره با گروه آتیه آفرینان ایرانیان از شرایط دقیق زندگی در این کشور اروپایی مطلع شوید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست