آشنایی با دانشگاه های اتریش (Austria)

آشنایی با دانشگاه های اتریش – آشنایی با کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است ، پایتخت آن شهر وین ، واحد پولشان یورو و زبان مردمانش آلمانی میباشد. اتریش با هیچ دریا و اقیانوسی مرز آبی ندارد و با کشورهای آلمان ، جمهوری چک ، اسلواکی ، مجارستان ، ایتالیا ، اسلوونی ، سوئیس و لیختنشتاین مرز خاکی دارد. اتریش با داشتن ساختمان هایی با معماری خاص و مناظر چشم نواز به عنوان مهد تمدن معماری شناخته شده است. اکثر مردم اتریش پیرو دین مسیحیت هستند و حکومت آن به صورت یک جمهوری فدرال است.

 

آشنایی با دانشگاه های اتریش – تحصیل در اتریش

یکی از راه های مهاجرت به اتریش ، اخذ ویزای تحصیلی اتریش میباشد که هرساله دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی در اتریش ، کارشناسی ارشد در اتریش و دکترا در اتریش به اتریش مهاجرت میکنند. از آنجاییکه هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه های اروپا ، آمریکا ، کانادا و استرالیا بالا است و خیلی از دانشجویان شرایط پرداخت شهریه های سنگین را ندارند ، اتریش را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند زیرا تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است و امکان کار دانشجویی به صورت نیمه وقت برای دانشجویان وجود دارد که تا حدود زیادی هزینه های زندگیشان را پوشش میدهد. تحصیل در اکثر دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی میباشد ولی اگر شما زبان آلمانی نمیدانید ، جای نگرانی نیست و برای شما امکان گذراندن دوره های زبان آلمانی در اتریش وجود دارد.
اتریش با داشتن دانشگاه های ممتاز که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویان ایرانی جهت ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی ، پزشکی و پیراپزشکی ، علوم انسانی و مدیریت میباشد.

آشنایی با دانشگاه های اتریش – دانشگاه های اتریش

در ادامه قصد داریم با تعدادی از دانشگاه های مهم اتریش آشنا شویم.
دانشگاه وین
دانشگاه وین در سال 1365 میلادی ، در شهر وین اتریش تاسیس شد که در حال حاضر بیش از 94 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند و به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپای مرکزی شناخته شده است. طبق رتبه بندی QS ، دانشگاه وین ، برترین دانشگاه اتریش است و در بین دانشگاه های جهان در جایگاه 175 قرار دارد.
دانشگاه گراتس
دانشگاه دولتی گراتس در سال 1585 میلادی در شهر گراتس اتریش تاسیس شد که دومین دانشگاه قدیمی و بزرگ اتریش میباشد. تعداد دانشجویان دانشگاه گراتس بیش از 30 هزار نقر است. دانشگاه گراتس طبق رتبه بندی QS در جایگاه 561 الی 570 قرار دارد. افراد مشهوری همچون اروین شرودینگر ، اتو لوی ، ویکتور فرانتس هس و ایوو آندریچ از برندگان جایزه نوبل دانشگاه گراتش میباشند.
دانشگاه لینز
دانشگاه یوهانس کپلر لینز معروف به دانشگاه لینز است که در سال 1966 میلادی در شهر لینز تاسیس شد و در حال حاضر در حدود 18 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند. دانشگاه لینز یکی از بزرگترین دانشگاه های شمال اتریش است. دانشگاه لینز دارای 4 دانشکده میباشد: 1.دانشکده علوم اجتماعی 2.دانشکده مهندسی 3.دانشکده حقوق 4.دانشکده پزشکی
دانشگاه سالزبورگ
دانشگاه سالزبورگ در سال 1622 میلادی در شهر سالزبورگ تاسیس شد و در حال حاضر رشته های متنوعی در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا توسط دانشگاه سالزبورگ ارائه میشود ، همچنین دوره های زبان آلمانی برای دانشجویان بین المللی توسط دانشگاه سالزبورگ هر ترم برگزار میگردد. دانشگاه سالزبورگ دارای 4 دانشکده است: 1.دانشکده الهیات 2.دانشکده حقوق 3.دانشکده علوم اجتماعی 4.علوم طبیعی

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست