خوابگاه در اتریش (Austria)

خوابگاه در اتریش – تحصیل در اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی میباشد که از امنیت اجتماعی بالایی در بین کشورهای اروپایی برخوردار است و به علت بالا بودن استانداردهای آموزشی و تحصیلات رایگان یکی از گزینه های اصلی دانشجویان خارجی، به خصوص ایرانیان برای ادامه تحصیل میباشد. بیش از 18 دانشگاه اتریش مورد تایید وزارت علوم است که از مهمترین این دانشگاه ها میتوان دانشگاه وین، دانشگاه اینسبورک، دانشگاه لینز، دانشگاه گراتس و دانشگاه لئوبن را نام برد.
اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش برای دانشجویان خارجی مزایای زیادی به همراه دارد که موارد زیر جزو مهمترین دلایل میباشند:
– تحصیلات رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی
– الزامی نبودن ارائه مدرک زبان برای پذیرش در اکثر رشته ها
– نداشتن شرایط سنی برای پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش
– امکان گذراندن دوره زبان آلمانی در دانشگاه های اتریش

خوابگاه در اتریش – هزینه های زندگی در اتریش

هزینه زندگی در شهرهای مختلف اتریش متفاوت است، به طور مثال هزینه زندگی در پایتخت اتریش یعنی شهر وین نسبت به سایر شهرها بالاتر میباشد. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش تا حدود زیادی به سبک و نحوه زندگی وی بستگی دارد. طبق تجربیات دانشجویانی که در اتریش تحصیل و زندگی کرده اند، یک نفر دانشجو حدودا 800 الی 900 یورو باید هزینه زندگی ماهیانه در نظر بگیرد که خوشبختانه اتریش به دانشجویان حین تحصیل اجازه کار دانشجویی میدهد که با درآمد حاصل از کار دانشجویی میتوانند تا حدودی هزینه های زندگیشان را پرداخت نمایند.

 

خوابگاه در اتریش – شرایط خوابگاه های اتریش

یکی از موضوعات مهمی که ذهن دانشجویان را قبل از مهاجرت تحصیلی به اتریش به مشغول مینماید، خوابگاه و شرایط اسکان در اتریش میباشد. شاید سوال بسیاری از هموطنان عزیزمان درباره شرایط رزرو خوابگاه و هزینه های آن باشد که در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم.
دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به اتریش مهاجرت میکنند میتوانند برای زندگی از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند یا خانه اجاره نمایند که برای دانشجویانی که تنها هستند و همراه با خانواده نیستند، خوابگاه مقرون به صرفه تر میباشد.
تمامی دانشگاه های دولتی و خصوصی اتریش دارای خوابگاه های دانشجویی میباشند که شما با ارائه مدارک خود میتوانید خوابگاه مورد نظرتان را رزرو نمایید. ظرفیت خوابگاه ها محدود میباشد بنابراین شما پس از ثبت نام دانشگاه باید برای خوابگاه نیز ثبت نام کنید. محل بعضی از خوابگاه های اتریش در محوطه دانشگاه و بعضی دیگر در خارج از دانشگاه ولی نزدیک به دانشگاه میباشد که دانشجویان مشکل رفت و آمد نداشته باشند. اکثر خوابگاه های اتریش وعده های اصلی غذایی را به دانشجویان ارائه میدهند البته استفاده از سلف سرویس خوابگاه به صورت اختیاری میباشد و در صورت عدم تمایل، دانشجویان میتوانند خودشان آشپزی کنند.
خوابگاه های دولتی اتریش نسبت به خوابگاه های خصوصی اتریش هزینه کمتری دارند ولی از نظر امکانات، خدمات کمتری به دانشجویان ارائه میدهند. به طور مثال ظرفیت اتاق های خوابگاه دولتی چند نفره میباشد و دانشجویان از آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک استفاده میکنند. اجاره ماهیانه خوابگاه های دولتی اتریش 200 الی 300 یورو است.
خوابگاه های خصوصی اتریش به صورت تک نفره میباشد و آشپزخانه و سرویس بهداشتی مستقل دارد و دانشجویان برای خوابگاه های خصوصی ماهیانه مبلغی در حدود 400 یورو باید بپردازند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست