حقوق و مزایای کار در سوئیس

 سوئیس یکی از ثروتمند ترین و مرفه ترین کشور جهان می باشد ، افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و کشوری بسیار عالی را دارند سوئیس یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی می باشد . برای مهاجرت به سوئیس روش های مختلفی وجود دارد ولی بیشتر افراد یا به روش تحصیل در سوئیس به سوئیس مهاجرت می کنند و یا به روش های سرمایه گذاری در سوئیس ، البته در کنار این روش ها برخی از افراد هستند که از طریق کار در سوئیس و ویزای کار سوئیس ، اقامت سوئیس را بدست میاورند ما در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و توضیحاتی را در خصوص کار در سوئیس و حقوق و مزایای کار در سوئیس را به شما ارائه دهیم.

 حقوق و مزایای کار در سوئیس – قوانین و شرایط کار در سوئیس

 همانطور که به آن اشاره شد سوئیس دارای نظام اقتصادی و سیاسی بسیار با ثبات و با کیفیتی می باشد و جز اولین کشور هایی است که سیستم دموکراسی مستقیم در آن اجرا می شود و مردم به صورت مستقیم و از طریق همه پرسی و رفراندوم در تصمیمات سیاسی و اجرایی کشور شرکت می کنند. معمولا قوانین کاری سوئیس کاملا شفاف می باشد و از قبل طرفین کاری کشور سوئیس که شامل کارگر یا کارمند و کارفرما می شود از جهت ساعت کاری ، محیط کاری ، تعطیلی و مرخصی ها ، حقوق کاملا به توافق می رسند و کاملا این موضوعات رعایت می شود. برای کار در کشور سوئیس چندین روش وجود دارد که در این قسمت در هر بخش توضیحات مناسب و خلاصه ای می دهیم.

 دعوتنامه رسمی از کارفرمایی در سوئیس : یکی از روش های مهاجرت کاری به سوئیس و دریافت ویزای کار سوئیس داشتن دعوتنامه رسمی از کارفرمایی در سوئیس می باشد که در صورتی که فرد متقاضی کار در سوئیس تمامی شرایط کار در سوئیس و شریط مورد نظر کارفرما را داشته باشد می تواند اقدام به دریافت ویزای کاری سوئیس کند که در ابتدا به فرد ویزایی موقت اعطا می شود که قابل تمدید می باشد و پس از گذشت 3 تا 5 سال کارفرمای فرد می تواند برای کارمند یا کارگر خود ویزای دائم سوئیس یا اقامت دائم سوئیس را دریافت کند.

 استخدام از طریق اگهی های استخدامی سوئیس : در این روش به این صورت است که ابتدا کارفرمایی که نیاز به نیروی کار برای شرکت خود دارد آگهی به مدت سه ماه در سوئیس ، اتحادیه اروپا و سپس به صورت جهانی منتشر می کند در صورتی که نیروی مورد نظر در سوئیس ، اتحادیه اروپا یافت نشود فرد می تواند درخواست کار خود را با کارفرمای سوئیسی در میان بگذارد و درصورتی که بتواند نظر او را جلب کند می تواند اقدام به دریافت ویزای کار سوئیس کند.

کار در سوئیس پس از به اتمام رسیدن تحصیل در سوئیس : در این روش که برای دانشجویان بین المللی سوئیس می باشد در صورتی که تحصیل دانشجو در یکی از دانشگاه های سوئیس به اتمام رسیده باشد به او در حدود 12 تا 18 ماه فرصت داده می شود که شغلی را در سوئیس برای خود پیدا کند که در صورتی که موفق شود می تواند ویزای تحصیلی سوئیس و همچنین اقامت تحصیلی سوئیس را به اقامت دائم سوئیس تبدیل کند.

حقوق و مزایای کار در سوئیس

حقوق و مزایای کار در سوئیس

 حقوق و مزایای کار در سوئیس – مزایای کار در سوئیس و در شرکت های سوئیسی

 قاعدتا زندگی در سوئیس و کار کردن در سوئیس دارای حقوق و مزایای بسیاری می باشد در این قسمت چند نمونه از حقوق و مزایای کار در سوئیس برای شما برمیشماریم

1)      یکی از مزایای کار در سوئیس بیمه حوادث برای تمامی افرادی می باشد که در شرکت های سوئیسی مشغول کار هستند و در صورتی که حادثه ای برای فرد پیش بیاید شرکت های بیمه سوئیس تمامی هزینه های مربوطه فرد را پرداخت می کنند.

2)      قوانین کار برای اتباع خاجی که فعالیت در آمدزا دارند با افراد سوئیسی مساوی است و هیچ تبعیضی قائل نمی شوند.

3)      امنیت شغلی بسیار بالای سوئیس یکی دیگر از مزایای کار در سوئیس می باشد.

4)      حقوق دریافتی در سوئیس در بالاترین حالت ممکن که بیشتر مهندسین به این سطح از حقوق ماهانه در سوئیس می رسند در حدود 37 هزار فرانک سوئیس می باشد و کمترین حقوق ماهانه سوئیس نیز مربوط به نظافتچی منزل می باشد که در حدود 3200 فرانک در ماه می باشد.

5)      مرخصی های افراد در سوئیس با حقوق می باشد و در صورتی که فرد مرخصی اجباری و یا عادی بگیرد در طول مرخصی به او حقوق ماهیانه اعطا می شود.

6)      کار در بالاترین سطح در سوئیس یکی دیگر از مزایای کار در سوئیس می باشد اکثر شرکت های سوئیسی از جمله شرکت های شناخته شده در جهان می باشند و در صورتی که فرد موفق به ورود به این شرکت های سوئیسی شود یکی از حقوق و مزایای کاری سوئیس که نصیب فرد می شود این مورد است که می تواند باعث شود فرد به هدف و رویایی که دارد نزدیک تر شود.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست