حقوق و مزایای کار در اتریش

کشور اتریش یکی از کشور های مهاجر پذیر است و هر ساله افراد زیادی به دلایل مختلف به اتریش مهاجرت می کنند . حقوق و مزایای کار در اتریش یکی از مواردی می باشد که برای افرادی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند بسیار مهم است . بنابراین در ادامه به بررسی حقوق و مزایای کار در اتریش می پردازیم . برای مهاجرت به اتریش و اقامت در اتریش روش های مختلفی مانند  تحصیل در دانشگاه های اتریش و همچنین روش های دیگری مانند سرمایه گذاری در اتریش و کار در اتریش وجود دارد که در برخی از این روش های مهاجرتی به اتریش می توان تابعیت کشور اتریش را نیز به دست آورد. اخذ تابعیت اتریش از طریق اخذ ویزای کاری اتریش همواره یکی از آرزوهای بسیاری از افراد که قصد زندگی در اتریش را داشته اند بوده است. برای کار در اتریش فرد باید قبل از اقدام به سفر به اتریش اطلاعاتی را در مورد شرایط کاری در اتریش و همچنین حقوق و مزایای کار در اتریش به دست بیاورد تا در زمان مهاجرت به اتریش دچار مشکل نشود و به راحتی اقامت اتریش را بدست بیاورد به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به بررسی حقوق و مزایای کار در اتریش بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما دوستان ارائه کنیم.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” تحصیل در اتریش ” را مطالعه فرمایید .

حقوق و مزایای کار در اتریش – شرایط کار در اتریش

برای کار در اتریش و دریافت اقامت کاری اتریش دو روش مرسوم است که در مقاله های قبلی نیز به آن اشاره شده است ولی در این قسمت توضیح کوتاهی در مورد هر کدام از این روش ها به شما ارائه می دهیم که در صورت نداشتن آگاهی در مورد شرایط کار در اتریش اطلاعت مورد نیاز را بدست بیاورید.

روش اول : روش اول به این صورت است که فردی که قصد مهاجرت کاری به اتریش را دارد پیشنهادی رسمی از کارفرمایی در اتریش را دریافت می کند که در صورتی که تمامی شرایط مورد نیاز کار در اتریش را داشته باشد می تواند اقدام به دریافت ویزای کار در اتریش کند. و معمولا ویزای کاری موقت اتریش به فرد اعطا می شود که باید به صورت سالانه آن را تمدید کند و پس از گذشت 3 تا 5 سال زندگی در اتریش کارفرمای فرد می تواند درخواست اقامت دائم اتریش را برای او به اداره مهاجرت اتریش اعلام کند.

روش دوم : روش دوم به این صورت است که فرد از طریق آگهی های کار در اتریش استخدام در شرکتی در اتریش می شود که معمولا شرایط استخدامی در شرکت های اتریش به این صورت است که آگهی آنان به ترتیب سه ماه در اتریش ، سه ماه در اتحادیه اروپای و پس از آن سه ماه به صورت بین المللی منتشر می شود که در صورتی که نیروی کار مورد نظر کارفرمای اتریشی در اتریش و اتحادیه اروپای پیدا نشود فرد می تواند درخواست خود را به کارفرما اعلام کند.

در مقاله ” اقامت در اتریش” به طور مفصل درباره شرایط اقامت و تابعیت اتریش اطلاعات کسب کنید .

حقوق و مزایای کار در اتریش – مزایای کار در اتریش

معمولا کار در اتریش و قوانین کاری اتریش به این صورت است که فرد در اتریش به صورت روزانه باید 8 ساعت به کار مشغول شود که به عبارتی 40 ساعت در هفته می شود و کارمندانی که در شرکتی در اتریش مشغول کار هستند این حق را دارند که به مدت 5 روز در سال را از شرکت خود مرخصی بگیرند. در مورد میزان مالیات در اتریش باید بگوئیم که افرادی که مقیم کشور اتریش نمی باشند در صورتی که درآمدی را در خاک اتریش داشته باشند باید طبق قوانین کاری اتریش مالیات خود را پرداخت کنند. یکی از مزایای کار در اتریش این است که فرد می تواند پس از گذشت 3 سال از اقامت در اتریش با استفاده از ویزای کاری اتریش اقدام به دریافت اقامت دائم اتریش کند و پس از گذشت 6 سال می تواند تابعیت اتریش را دریافت کند. یکی دیگر از مزایای کار در اتریش این است که در زمان های که فرد در مرخصی است به حقوق ماهیانه را اعطا می کند و در صورتی که فردی بیش ساعت کاری مشخص شده برای او مشغول به کار شود حقوق و مزایای بیشتری را دریافت می کند. علاوه بر این موارد یکی دیگر از حقوق و مزایای کار در اتریش ، کار کردن در شرکت های معروف اتریشی و همچنین در سطح حرفه ای می باشد که می تواند باعث پیشرفت فردی در کار هر شخص شود. حقوق کارگران در کشور اتریش در حدود 32 هزار یورو در هر سال است که اگر با کشور های دیگر مقایسه کنیم مقدار مناسبی می باشد و همچنین در کمترین حالت ممکن حقوق و دستمزد کارگران در اتریش در حدود 1000 یورو در ماه است که برای زندگی در اتریش برای یک نفر کافی می باشد.

افرادی که در کشور اتریش مشغول کار هستند می توانند در سال 25 روز مرخصی با حقوق داشته باشند . به علاوه در مواقع اضطراری مانند بیماری و یا اسباب کشی مرخصی افراد با حقوق می باشد . همچنین در کشور اتریش بیمه کاری برای همه افراد الزامی است . ساعات کاری در کشور اتریش در هر هفته 40 ساعت می باشد . بنابراین در کشور اتریش کارمندان 5 روز در هفته و روزی 8 ساعت کار می کنند . اگر کسی بیشتر کار کند اضافه کاری دریافت خواهد کرد . معمولاً افراد اتریشی دوست دارند که صبح زود سرکار بروند و معمولاً شروع کاری بیشتر مشاغل از ساعت 7 صبح می باشد و دیر ترین زمان شروع کار در اتریش ساعت 8 صبح می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اتریش شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به اتریش” بیاندازید.

در صورتی که فردی در کشور اتریش بیمار شود می تواند روز اول بیماری بدون هیچ توضیحی به کارفرما در خانه استراحت نماید . در صورتی که بیماری او به دو روز برسد باید گواهی پزشک خود را برای استراحت در روز دوم ارائه نماید . در صورتی که بیماری فرد طولانی شود و مدت زمان بیشتری برای استراحت لازم داشته باشد بیمه حقوق فرد را پرداخت خواهد کرد .

مالیات کارمندان و کارگران نیز در کشور اتریش همانند مبلغ بیمه توسط کارفرما از حقوق کارگران و کارمندان کسر می شود و توسط کارفرما به ادارات مربوطه تحویل داده می شود .

  • میانگین درآمد کارگران در کشور اتریش31.234 یورو در هر سال می شود .
  • همچنین حداقل دستمزد در کشور اتریش 1000 یورو است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست