حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان

آلمان یکی از مقصد های برتر برای تحصیل در خارج از کشور است. این کشور با داشتن سیستم آموزشی رایگان ، حدود 300 موسسه آموزشی مشهور ، بیش از 15000 برنامه تحصیلی مختلف و کارمندان حرفه ای در هر موسسه آموزش عالی ، این کشور همچنان درخشان ترین دانشجویان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. دانشجویان اکثر کشورها ابتدا باید ویزای دانشجویی آلمان را اخذ کنند تا اجازه حضور در تحصیلات خود در آلمان را داشته باشند. اتباع اتحادیه اروپا ، نروژ ، سوئیس ، ایسلند و لیختن اشتاین ، استرالیا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، نیوزلند ، ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی که از آنها برای تحصیل در آلمان نیازی به ویزا ندارند از این لیست مستثنی هستند. اما آنها هنوز به اجازه اقامت احتیاج دارند .

برخی از الزامات خاص است که یک دانشجو برای اخذ ویزای دانشجویی در آلمان باید برآورده کند ارائه حساب بانکی مسدود شده به عنوان راهی برای اثبات منابع کافی مالی شما برای زندگی در آلمان است. در آینده خواهید دید که به نفع شما خواهد بود . در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که حساب کاربری مسدود شده چیست و چرا به آن نیاز خواهید داشت و روند بازکردن این حساب چگونه است.

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان – حساب بلوکه شده آلمان چیست

حساب مسدود شده نوع خاصی از حساب بانکی دانشجویان خارجی در آلمان است تا بتوانید مبلغ مورد نیاز خود را برای تأمین هزینه های زندگی به مدت یک سال واریز کرده و به عنوان اثبات منابع مالی هنگام درخواست ویزای دانشجویی آلمان ارائه کنید.

برای درخواست به دست آوردن حساب مسدود شده نیاز به موارد زیر خواهید داشت :

 • اجازه اقامت – برای دانشجویانی که برای ورود به آلمان مجبور به درخواست ویزا نیستند. (دانشجویان استرالیا ، هندوراس ، اسرائیل ، ژاپن ، کانادا ، نیوزلند ، جمهوری کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا).
 • ویزای جستجوی شغل- به شما امکان می دهد شش ماه در آلمان بمانید و به دنبال شغل باشید.

به محض دریافت نامه پذیرش دانشگاه باید حساب بلوکه را باز کنید. می توانید این حساب بانکی را از کشور خود نیز باز کنید. در حال حاضر ، مبلغ اجباری مورد نیاز سفارت که باید به حساب بانکی بلوکه شده واریز می شود ، 10،320 یورو است . هنگامی که دانش آموز ترم اول خود را در آلمان شروع می کند ، می تواند مبلغ 860 یورو در ماه برداشت کند .

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان نحوه باز کردن حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان

بیشتر دانشجویان بین المللی با همکاری حساب بلوکه شده توسط Fintiba با Sutor Bank آشنا هستند. فرصتی برای تکمیل یک برنامه حساب مسدود شده بصورت آنلاین و بدون انجام مراحل اداری ، آنها را به گزینه ای محبوب در بین دانشجویان آینده تبدیل کرده است .

Fintiba یک شرکت بزرگ و تخصصی است که با یک مأموریت روشن ساخته شده و برای کمک به دانشجویان بین المللی در آلمان فعالیت می کند . تا به امروز ، بسیاری از دانش آموزان به طرق مختلف از تیم حرفه ای و خدمات متنوعی که کاملاً آنلاین ارائه می دهند ، بهره مند شده اند. حساب مسدود شده Fintiba رسما توسط دفتر فدرال آلمان تأیید شده و توسط مقامات محلی به طور گسترده توصیه می شود.

گزینه ای سریع ، ایمن ، انعطاف پذیر و ارزان تر می باشد . علاوه بر این ، به لطف شبکه گسترده شرکای خود ، مجموعه ای از پیشنهادات را علاوه بر حساب های مسدود شده و خدمات بسیاری را شامل می شود .

علاوه بر افتتاح حساب مسدود شده ، دانشجویان می توانند در مورد سایر موارد مرتبط با اقامت خود در آلمان از Fintiba نیز کمک بگیرند. به عنوان مثال ، آنها می توانند به شما کمک کنند تا یک حساب بانکی منظم را باز کنید که در آن پول مسدود شده شما به طور مرتب منتقل می شود و انواع مختلفی از بیمه را ارائه می دهد . به خاطر داشته باشید: Fintiba به عنوان یک واسطه بین شما و بانکی که حساب مسدود شده دانشجویی باز می کنید ، عمل می کند.

کل مراحل باز کردن حساب بلوکه شده شما در Fintiba می تواند بصورت آنلاین در Fintiba WebApp انجام شود شما را پله به پله راهنمایی می کند و حساب به نام شما باز می شود. برای باز کردن حساب مسدود شده خود فقط به یک گذرنامه معتبر احتیاج دارید و نیازی به گذرنامه توسط سفارت نیست. در اینجا مراحل باز کردن حساب شما آورده شده است:

 1. یک حساب مسدود شده را در وب سایت Fintiba باز کنید. در مورد بازکردن حساب مسدود شده خود اطلاعات مفصلی خواهید یافت و در صورت سؤال بیشتر آنها مشاوره رایگان ارائه می دهند.
 2. فرم درخواست را پر کنید. پس از شروع مراحل ، به فرم درخواست آنلاین هدایت می شوید. در اینجا ، شما باید اطلاعات شخصی خود را تهیه کرده و هویت خود را (اسکن گذرنامه معتبر خود) ارسال کنید. پس از اتمام مراحل تأیید ، حساب مسدود شده شما باز می شود. این کار حداکثر 10 دقیقه طول می کشد.
 3. پول سپرده. اکنون که حساب مسدود شده شما در Fintiba افتتاح شده است ، باید مبلغ مورد نیاز خود را به حساب خود واریز کنید. توجه داشته باشید که به طور معمول نقل و انتقالات بین المللی تا 5 روز طول می کشد و بسته به بانک محلی شما ، حتی بیشتر است.
 4. یک ایمیل تأیید دریافت می کنید. به محض انتقال وجوه ، Fintiba بطور خودکار ایمیلی برای شما ارسال می کند که واریز شما صورت پذیرفته شده است ، و اکنون حساب مسدود شده شما فعال می شود.
 5. قرار ملاقات در سفارت آلمان. به محض دریافت این ایمیل ، قرار ملاقات در سفارت آلمان ترتیب بدهید. ایمیل تأیید اعتبار مسدود شده را چاپ کنید زیرا برای اثبات منابع مالی خود به آن در سفارتخانه نیاز دارید. پس از افتتاح حساب مسدود شده خود ، یکی از مهمترین شرایط را برای موفقیت ویزای دانشجویی تکمیل کرده اید.
 6. به پول خود دسترسی پیدا خواهید کرد . به محض ورود به آلمان ، باید حساب بانکی جاری را در هر بانکی که انتخاب کرده اید باز کنید و در آنجا پرداخت ماهانه شما از حساب مسدود شده Fintiba شما انجام می شود. فراموش نکنید که آخرین مراحل را در حساب Fintiba خود به پایان رسانده و تمامی مدارک مورد نیاز را برای دسترسی به پول خود بارگذاری کنید.

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان بازکردن یک حساب مسدود شده Deutsche Bank برای دانشجویان در آلمان

روند افتتاح حساب بانکی مسدود شده در Deutsche Bank چندان پیچیده نیست ، اما نمی توان آنرا بصورت آنلاین انجام داد. در صورت باز کردن حساب از طریق کنسولگری آلمان یا سفارت در کشور خود ، این روند ممکن است 2-3 هفته به طول انجامد.

راهنمای زیر به شما در درک روند درخواست ویزا کمک می کند ، همچنین اسنادی را که باید برای حساب کاربری ارسال کنید ، ذکر شده است .

ابتدا ، به محض دریافت نامه پذیرش دانشگاه یا کالج خود ، برای یک حساب بانکی مسدود شده اقدام کنید ، زیرا هنگام مراجعه برای مصاحبه ویزا ، باید تأییدیه نامه ای را به سفارت ارائه دهید. برای شروع برای یک حساب مسدود شده Deutsche Bank ، به یک رایانه یا لپ تاپ نیاز دارید. فرم درخواست را بارگیری کنید و آن را با اطلاعات صحیح و صادقانه مطابق با اطلاعات موجود در سایر اسنادی که باید در کنار آن ارسال کنید ، پر کنید. بخش هایی را که تاریخ ، مکان و امضا از آنها خواسته شده است باز کنید زیرا آنها باید در روزی که گواهینامه های خود را در سفارت / کنسولگری تأیید می کنید پر شوند. سپس فرم تکمیل شده را دو بار چاپ کنید. یکی از فرمها باید در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود ارائه دهید و دیگری که در صورت نیاز باید برای آنها نگه دارید.

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان مدارک مورد نیاز برای بازکردن یک حساب بلوکه شده Deutsche Bank برای دانشجویان در آلمان

مدارک مورد نیاز (مانند آنچه در زیر ذکر شده است) را جمع آوری کرده و مصاحبه را از طریق تلفن یا ایمیل در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود تعیین کنید .

برای تأیید باید مدارک زیر را به سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود ارائه دهید:

 • فرم درخواست حساب بانکی مسدود شده Deutsche ، پر شده با اطلاعات صحیح و صادقانه
 • گذرنامه معتبر خود را ، همراه با دو نسخه سیاه و سفید
 • نامه پذیرش دانشگاه آلمان که در آنجا تحصیلات خود را انجام خواهید داد ، همراه با یک نسخه کپی از آن
 • یک پاکت پیش پرداخت (از یک ارائه دهنده خصوصی مانند FedEx ، DHL یا ایالات متحده برای ارسال برنامه به آلمان) خطاب به دویچه بانک ،

“Deutsche Bank” ،

Privat- und Geschäftskunden AG ،

Alter Wall 53،

20457 Hamburg، Germany

 • اسنادی که منبع وجوه شما را اثبات می کند (به عنوان مثال صورت های بانکی) و یا اثبات بورس تحصیلی یا اثبات کمک مالی. هیچ یک از این اسناد نباید از 3 ماه قدیمی تر باشد. اگر بیش از یک نفر به حساب شما کمک کنند ، باید اسامی همه آنها در فرم درخواست ذکر شده باشد و نامه های تأیید مناسب نیز درج شود.

برای تأیید امضای شما باید در حضور یک افسر کنسولی فرم درخواست را امضا کنید.

 • کپی های معتبر گذرنامه خود

طی چند روز ، با تأیید اینکه حساب بانکی شما باز شده است ، از طریق بانک در آلمان پاسخی دریافت خواهید کرد. به محض دریافت این تأیید ، مقدار پول موردنیاز را منتقل کنید (در صورت تمایل می توانید بیش از آن انتقال دهید ، اما نه کمتر). به خاطر داشته باشید که بسته به کشور محل اقامت شما ، 150 یورو و هزینه نگهداری ماهانه 5.90 یورو نیز هزینه ای است که باید در نظر گرفته می شود.

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان هزینه های افتتاح حساب بلوکه در آلمان

هزینه ها شامل مواردی است که در اینجا آورده ایم . دانش آموزان برای احراز هویت امضا: 20 € می پردازند و شرکت کنندگان در دوره زبان نیز برای  احراز هویت امضا: 20 € و برای گواهینامه نسخه صفحه گذرنامه: 10 € نیاز خواهد بود .

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان مدت زمان لازم برای افتتاح حساب بلوکه در آلمان

هنگام باز کردن حساب مسدود شده در Fintiba ، این روند فقط حدود 10 دقیقه طول می کشد.

هنگام باز کردن حساب مسدود شده مستقیماً از طریق شعبه محلی دویچه بانک ، این روند ممکن است تا 1 هفته طول بکشد.

هنگام باز کردن حساب مسدود شده از طریق کنسولگری آلمان / سفارت آلمان ، این روند ممکن است تا چند هفته طول بکشد

حساب بلوکه برای دانشجویان خارجی در آلمان سوالات متدوال درباره حساب بلوکه در آلمان

 • چگونه می توانم شماره حساب را دریافت کنم؟

شما می توانید جزئیات مربوط به حساب مسدود شده خود ، IBAN و کد شناسه بانکی را از طریق ایمیل یا از طریق پست به آدرس ثبت شده خود ، پس از افتتاح حساب دریافت کنید. مراقب باشید که اسپم خود را مرتباً بررسی کنید زیرا ممکن است ایمیل در آنجا ذخیره شود.

 • در صورت دریافت تأیید برای افتتاح حساب با داده های شخصی نادرست ، چه کاری باید انجام دهم؟

به محض دریافت ایمیل با بانک تماس بگیرید و از آنها بخواهید که اشتباه خود را اصلاح کنند. آنها آن را تصحیح می کنند و برای شما می نویسند که چرا این اشتباه رخ داده است.

 • آیا می توانم بدون تأیید اعتبار آنها ، فرم ها را ارسال کنم؟

برای Deutsche Bank الزام به تأیید صحت فرم ها اختیاری نیست ، بنابراین باید قبل از ارسال آنها به بانک ، آنها را تأیید کنید. با Fintiba دیگر نیازی به تأیید اعتبار چیزی ندارید.

 • آیا می توانم فرم ها را از طریق نمابر یا اسکن شده از طریق ایمیل ارسال کنم؟

متأسفانه ، Deutsche Bank فقط فرم های اصلی ارسال شده از طریق نامه را می پذیرد. با این وجود در Fintiba همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود.

 • آیا حساب من بعد از عدم استفاده از آن بسته می شود؟

دویچه بانك: وقتی استفاده از حساب خود را متوقف می كنید ، حتی اگر اعتبار یا فعالیتی نداشته باشید ، دو سال دیگر باز خواهد ماند. در صورت عدم ارسال درخواست به بانک برای بستن آن در گذشته ، به طور خودکار بسته خواهد شد.

Fintibaحساب مسدود شده شما بطور خودکار بسته می شود مگر اینکه تصمیم بگیرید آن را برای اهداف تمدید ویزا تمدید کنید.

 • اگر درخواست من برای باز کردن یک حساب مسدود شده رد شود ، چه می شود؟

سعی کنید دریابید که چه اشتباهی رخ داده است و سپس با تمام مدارک پشتیبان و تأییدیه درخواست جدید ارسال کنید.

 • آیا می توانم با ارز کشور خودم واریز کنم که یورو نباشد؟

اگر مبلغ یورو باشد می توانید پول را به ارز خانگی خود منتقل کنید انتقال شما برابر با مقدار لازم در یورو است. به محض انتقال این پول ، آنها به طور خودکار به یورو تبدیل می شوند.

Fintiba اما ، انتقال پول به یورو را توصیه می کند. فرایندهای بانکی ساده تر و صدور سریع تر تأیید بلوکه شده را تضمین می کند.

 • من هنوز درباره پولی که مدت ها قبل منتقل کردم هنوز اطلاعاتی دریافت نکردم ، چرا؟

معمولاً ظرف 2 روز کاری پس از انتقال ، نامه تأییدیه را در ایمیل خود دریافت می کنید. با این حال ، اگر این ایمیل را دریافت نکردید ، لطفاً در کشور خود با بانک تماس بگیرید و در مورد پرونده از آنها سؤال کنید. قبل از انجام این کار ، سعی کنید نامه های اسپم را بررسی کنید زیرا ممکن است گاهی ایمیل در آنجا ذخیره شود.

 • چگونه شعبه و شماره حساب خود را پیدا کنم؟

وقتی نامه تأیید اعتبار مسدود شده خود را دریافت می کنید ، این جزئیات در آنجا ارائه می شود.

 • من بیشتر از حد مورد نیاز پول انتقال داده ام ، آیا می توانم به آن پول دسترسی پیدا کنم؟

بله. شما می توانید طبق خواسته خود تمام آن پول را یکباره یا کم و بیش برداشت کنید. پس از اتمام این پول ، شما می توانید بیش از 720 یورو در ماه برداشت کنید.

 • اگر نیاز به پول بیشتری از مبلغ موجود داشته باشم چه می شود؟

در این حالت ، شما باید به اداره مهاجرت محلی خود بروید و نیاز به تأیید حساب کاربری دارید. پس از دریافت سند ، آن را به شعبه بانک خود ارسال کنید. پس از آن ، مبلغ آزاد شده برای برداشت شما در دسترس خواهد بود.

 • در صورت رد درخواست ویزا ، آیا می توانم پول خود را پس بگیرم؟

شما باید سندی را از اداره مهاجرت محلی آلمان ارائه دهید ، که شامل محصور کردن حساب کاربری شما یا اعلامیه اصلی رد درخواست ویزا است که توسط سفارت آلمان / کنسولگری آلمان مهر شده است. بسته به ارائه دهنده حساب مسدود شده ، باید اسناد را از طریق پست یا ایمیل بفرستید.

 • آیا می توانم بعد از اتمام تحصیل در آلمان ، از حساب مسدود شده استفاده کنم؟

Deutsche Bank  پس از پایان حساب مسدود شده شما ، در صورت تمایل به استفاده از آن ، همچنان به عنوان یک حساب جاری عادی کار خود را ادامه خواهید داد. با این حال ، به یاد داشته باشید که این حساب برای دانشجویان رایگان است ، اما برای فارغ التحصیلان نیست.

Fintiba  حساب مسدود شده شما بطور خودکار بسته می شود مگر اینکه تصمیم بگیرید آن را برای اهداف تمدید ویزا تمدید کنید.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست