جاذبه های توریستی پراگ

جاذبه های توریستی پراگ

شهر پراگ-درباره شهر پراگ

پراگ پایتخت کشور جمهوری چک با داشتن قدمت و تاریخی 1100 ساله یکی از مهمترین مراکز تاریخی اروپا به شمار می رود. گنبد ها و کلیسای تاریخی با شکوه و برج های قدیمی بسیار بلند، آوازه این شهر را به عنوان شهر هزاره مناره و یکی از زیباترین معماری های اروپا مطرح کرده است. جاهای دیدنی پراگ و زیبای هایش آن قدر فراوان است که این شهر لقب عروس اروپا را به خود اختصاص داده است.

شهر پراگ- جاذبه های توریستی شهر پراگ

شهر پراگ جزو زیباترین شهرهای جهان است که هر ساله توریست های زیادی برای بازدید به این شهر سفر میکنند. در زیر به چند مکان دیدنی و تاریخی این شهر میپردازیم :

قلعه پراگ

شامل کلیساها ، کاخ ها و باغ های زیادی است که به عنوان بزگترین قلعه تاریخی در گینس به ثبت رسیده است. از این قلعه سالیان طولانی به عنوان اقامتگاه حاکمان چک مورد استفاده قرار میگرفت و تاکنون چندین بار ساختمانهای آن بازسازی شده اند.

پل چارلز

این پل به دستور چارلز چهارم ساخته شد و به پل سنگی و پل پراگ معروف است. این پل ۶۲۰ متر طول دارد و کناره های آن توسط ۳۰ مجسمه سبک باروک تزیین شده است. پل چارلز پیاده روی بزرگ و سنگ فرشی است که سه منطقه شهر قدیم ، شهر کوچک و محله قلعه را به هم وصل میکند.
موزه ملی چک : این موزه مرکزی برای نشان دادن هویت ملی مردم چک میباشد و به شش بخش تقسیم میشود: ۱٫علوم طبیعی ۲٫تاریخ ۳٫فرهنگ امریکا ، آفریقا و آسیا ۴٫کتابخانه موزه ملی ۵٫دفتر مرکزی موزه شناسی ۶٫موسیقی چک

ساعت نجومی

ساعت نجومی یک جور ساعت است که علاوه بر زمان اطلاعات نجومی مثل موقعیت دایره البروج خورشید، اندازه و موقعیت ماه نشان داده می شود. ساعت نجومی پراگ بالای برج عمارت شهرداری در شهر قدیم نصب شده و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های توریستی شهر به شمار می رود.

گالری شهر پراگ

گالری شهر پراگ نمایشگاهی است از آثار هنری مدرن چک که در نقاط مختلف شهر چند شعبه دارد. بیشتر شعبه ها در شهر قدیم واقع شده اند و ساختمان اصلی آن به سبک قرون وسطی است و در میدان اصلی شهر قراردادرد و آثار هنری قرن بیستم چک در آن به نمایش گذاشته شده اند.

تپه و پارک پترین

تپه و پارک پترین یکی از بزرگترین فضاهای سبز پراگ است که در حدود 130 متر بالاتر از ساحل رود ولتاوا قرار گرفته و به خاطر هوای خنک و منظر زیبا و پیاده روهای دلچسب جان می دهد برای گردش و پیک نیک و تفریحات خارج از خانه.

قطار کابلی یا همان فونیکولار راحت ترین راه رفتن به تپه پترین است. بجز محوطه ی سبز پارک که گردشگاه مفرحی به شمار می رود می توانید از برج فلزی آن هم که به سبک برج ایفل و در اندازه ی کوچک ساخته شده، دیدن کنید.

باغ وحش پراگ

باغ وحش پراگ که در سال 1931 افتتاح شده در میان باغ وحش های دنیا رتبه ی هفتم را دارد. این مجموعه در زمینی به مساحت 45 هکتار در منطق ی تروجا در شمال پراگ بنا شده است.

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان- مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست