ثبت شرکت در سوئیس

سوئیس قطعا یکی از جذاب ترین کشور های دنیا برای زندگی ، کار ، تحصیل و غیره می باشد. سوئیس با داشتن شرایطی مانند محیط تمیز و امن ، ثبات سیاسی و اقتصادی ، نرخ مالیات نسبتا پایین برای شخص و شرکت این شرایط را به وجود آورده است که بیشتر افراد به فکر مهاجرت به سوئیس بیفتند. یکی از روش های مهاجرتی به سوئیس ثبت شرکت در سوئیس می باشد که به نوعی سرمایه گذاری در سوئیس می باشد که می تواند باعث شود که فرد تابعیت سوئیس را بدست بیاورد. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی ثبت شرکت در سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این مورد به شما ارائه کنیم.

ثبت شرکت در سوئیس – ثبت شرکت در سوئیس با تعهدات محدود یا (Sarl)

یکی از روش های ثبت شرکت در کشور سوئیس  می باشد که اساسا برای کسب و کار های کوچک تا  متوسط در نظر گرفته شده است .معمولا در صورتی که فرد بخواهد شرکتی کوچک در سوئیس راه اندازی کند باید حداقل سرمایه ای در حدود 20 هزار فرانک سوئیس را به صورت فردی و یا مشارکتی برای بوجود آوردن شرکت خود سرمایه گذاری کند. معمولا در این روش هیچ مانعی برای مالکیت افراد خارجی وجود ندارد و هر فردی از هر نقطه ای می تواند در سوئیس سرمایه گذاری کند و شرکت خود را در سوئیس ثبت کند. در این روش حداقل دو نفر برای راه اندازی شرکت در سوئیس مورد نیاز است و فرد نمی تواند به صورت فردی اقدام به راه اندازی شرکت خود کند و حتما باید یکی از این افراد که مالکیت شرکت را به عهده دارد مقیم سوئیس باشد.

توصیه شرکت آتیه آفرینان ایرانیان برای اقامت و تابعیت در سوئیس، مشاوره از مشاوران آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” اقامت در سوئیس” است .

ثبت شرکت در سوئیس – ثبت شرکت در سوئیس یا (SA)

یکی دیگر از روش های ثبت شرکت در سوئیس و سرمایه گذاری در سوئیس روش (SA) می باشد که اساسا برای کسب و کار های بزرگ در نظر گرفته شده است . معمولا در این روش حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شرکت در سوئیس مبلغ 100 هزار فرانک سوئیس می باشد و حداقل باید 50 درصد از سرمایه مشارکتی پرداخت شود . همچنین در این روش نیز محدودیتی برای مالکان خارجی وجود ندارد ولی نکته ای که وجود دارد این است که اکثر افرادی که در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند باید مقیم سوئیس باشند.

ثبت شرکت در سوئیس – استخدام نیروی کار در سوئیس

سوئیس دارای یکی از پایین ترین نرخ های بیکاری در بین کشور های سطح بالا می باشد ولی با این حال مشکلی برای استخدام نیروی کار برای شرکت و کسب کار افراد در سوئیس وجود ندارد. بیش از 80 درصد از نیروی کاری که در سوئیس وجود دارد دارای مدارک کارآموزی حرفه ای هستند و به نوعی نیروی کار ماهر و تحصیل کرده می باشند.

ثبت شرکت در سوئیس – محیط نظارتی کسب و کار در سوئیس

مسئولین سوئیس تمام تلاش خود را می کنند که مقررات کسب و کار در ساده ترین حالت ممکن قرار بگیرد ولی متقاضیانی که در نظر دارند کسب و کاری در سوئیس راه بیندازند باید به این نکته توجه کنند که باید شرکت آنان در سوئیس تابع قوانین استانی و قوانین فدرال باشد. استان ها دارای اختیارات نظارتی و مالیاتی برای کسب و کار های راه افتاده در سوئیس می باشند و این اختیارات و قوانین از استانی در سوئیس به استانی دیگر در سوئیس می تواند متفاوت باشد و تمامی افرادی که کسب و کاری راه اندازی می کنند باید تابع تمامی قوانین باشند.

ثبت شرکت در سوئیس

ثبت شرکت در سوئیس

ثبت شرکت در سوئیس – مشوق های مالی برای ایجاد شرکت در سوئیس

حمایت های مالی و سرمایه گذاری زیادی در سطح فدرال وجود ندارد ولی دولت سوئیس در برخی کسب و کار ها که مربوط به گردشگری ، ارتباطات و آموزش می باشد وام هایی را ارائه می دهند که می تواند کمکی 25 درصدی برای کسب و کار مورد نظر باشد. در سطح استانی ممکن است که دولت سوئیس کمک هایی نظیر کمک به پرداخت هزینه های اجاره ، چشم پوشی از ملزومات مجوز کاری و یا حتی معافیت مالی به مدت 10 سال را برای افرادی که می خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند در نظر بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به سوئیس شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به سوئیس” بیاندازید.

ثبت شرکت در سوئیس – اسناد و مدارک مورد نیاز برای ایجاد کسب وکار و شرکت در سوئیس

افرادی که قصد دارند شرکتی در سوئیس راه اندازی کنند باید مدارک و اسناد زیر را مهیا سازند :

  • انتخاب نامی مناسب برای شرکت : معمولا هر نامی که به ثبت دولت سوئیس نرسیده باشد مورد قبول است.
  • نام مدیر به همراه ملیت ، تاریخ تولد و آدرس کامل او : حداقل یکی از مدیران باید مقیم سوئیس باشد.
  • نام و نام خانوادگی و آدرس تمامی افرادی که سهامدار شرکت می باشند.
  • مدارک هویتی شامل اسکن گذرنامه ، شناسنامه و کارت ملی و گواهینامه که به صورت انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه شده باشند.
  • مدارک مربوط به حساب بانکی و کارت های اعتباری
  • ثبت دفتری رسمی از شرکت مورد نظر در سوئیس
  • سرمایه اولیه برای ایجاد شرکت : سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی شرکت 20 هزار فرانک سوئیس می باشد که باید این سرمایه در یکی از بانک های سوئیس باشد و زمانی که پروسه ثبت شرکت به اتمام رسید می توان از این سرمایه استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست