تقسیمات کشور اتریش

اتریش یا به آلمانی Österreich یکی از کشور های اروپای مرکزی می باشد و پایتخت آن شهر وین است این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک و از شرق با اسلواکی و مجارستان از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین همسایه می باشد.

جمعیت کشور اتریش در سال 2018 میلادی در حدود 8 میلیون و 822 هزار و 267 نفر تخمین زده شده است ، وسعت کشور اتریش در حدود 83787 کیلومتر مربع است و تقریبا در حدود کشور امارات می باشد و از 9 ایالت تشکیل شده است بیش از 60 درصد از کشور اتریش را رشته کوه های آلپ شرقی تشکیل داده است.

اتریش که یک جمهوری فدرال است از 9 ایالت تشکیل شده است که این ایالت ها و موقعیت آنان به صورت زیر می باشد :

  • ایالت بورگن لاند اتریش : که در شرق اتریش واقع شده است و از شمالی ترین نقطه این ایالت تا جنوبی ترین نقطه آن 166 کیلومتر می باشد و از شرق تا غرب آن فاصله بسیار کم می باشد و در برخی نقاط این فاصله به 5 کیلومتر نیز می رسد.
  • ایالت کرنتن اتریش : این ایالت جنوبی ترین ایالت اتریش است که شهر کلاگنفورت در آن واقع شده است بیشتر مردم این ایالت به زبان آلمانی صحبت می کنند ولی در این ایالت اتریش اقلیتی 14 هزار نفره وجود دارد که به زبان اسلوونیایی صحبت می کنند.
  • ایالت نیدراسترایش : این ایالت در شمال شرقی اتریش واقع شده است و یکی از بزرگترین ایالت های اتریش می باشد و شهر زانکت پولتن نیز در این ایالت واقع شده است و همچنین نیروگاه هسته ای تسونتن دورف نیز در این ایالت واقع شده است.
  • ایالت اوبراستاریش اتریش : این ایالت اتریش شمالی ترین ایالت کشور اتریش می باشد و مرکز آن شهر لینز است و همچنین چهارمین ایالت بزرگ کشور اتریش می باشد.
  • ایالت سالزبورگ اتریش : این ایالت یکی از ایالت های نسبتا بزرگ اتریش می باشد که در مرکز این کشور واقع شده است این ایالت دارای یکی از بزرگترین شهر های اتریش می باشد که با نام زالتسبورگ شناخته می شود.
تقسیمات کشور اتریش

تقسیمات کشور اتریش

  • ایالت اشتایرمارک اتریش : این ایالت به لحاظ مکانی در جنوب شرقی اتریش واقع شده است و در مرکز آن شهر گراتس می باشد.
  • ایالت تیرول اتریش : این ایالت کشور اتریش که از دو قسمت تیرول شمالی و تیرول شرقی تشکیل شده است و مرکز آن شهر اینسبروک می باشد این ایالت و شهر اینسبروک به دلیل دانشگاه های پزشکی که دارد بسیار معروف است از دیگر شهر های این ایالت می توان به شهر کوف اشتاین ، پواتز ، رویته و لاندک اشاره کرد.
  • ایالت فورآرلبرگ اتریش : ایالت فورآرلبرگ اتریش غربی ترین ایالت فدرال اتریش است که با وجود کوچک بودن با سه کشور آلمان ، سوئیس ، و لیختنشتاین هم مرز است و این ایالت تنها با ایالت تیرول اتریش مرز مشترک دارد.
  • ایالت وین اتریش : وین یا ویانا کوچک ترین ایالت اتریش می باشد که شهر وین پایتخت اتریش در آن واقع شده است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست