تخفیفات و تسهیلات دانشجویی در اتریش (Austria)

تخفیفات و تسهیلات دانشجویی در اتریش – شرایط تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن میباشد که در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت اتریش شهر دیدنی وین است که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید به آن سفر میکنند. مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت میکنند و واحد پولشان یورو است. اتریش به خاطر موقعیت جغرافیایی، امنیت اجتماعی بالا، رفاه زندگی خوب، هزینه های مناسب تحصیل و زندگی و نظام آموزشی استاندارد یکی از محبوبترین کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی است. اتریش جزو معدود کشورهایی است که همچنان تحصیل در دانشگاه های دولتی اش رایگان است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارند بایستی در ایران اشتغال به تحصیل دانشگاه سراسری داشته باشند یا از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده باشند.

تخفیفات و تسهیلات دانشجویی در اتریش – هزینه دانشجویان در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش یکی از مهمترین موضوعاتی میباشد که دانشجویان بین الملل قبل از اقدام به مهاجرت به اتریش، باید راجع آن تحقیق کنند. تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان میباشد و دانشجویان هر ترم مبلغی در حدود 700 الی 800 یورو بابت ثبت نام به دانشگاه میپردازند. هزینه زندگی ماهیانه دانشجو به شهری که در آن زندگی میکند و سبک زندگی اش بستگی دارد که ماهیانه حدودا 800 الی 1000 یورو بایستی برای هزینه های خورد و خوراک، اجاره خانه، حمل و نقل و… در نظر بگیرد. دانشجویان حین تحصیل در دانشگاه های اتریش، به صورت پاره وقت اجازه کار دانشجویی دارند که داخل یا خارج از دانشگاه میتوانند مشغول به کار شوند و بسته به نوع کار ساعتی 8 الی 12 یورو حقوق دریافت میکنند و میتوانند از این درآمد تا حدود زیادی هزینه های زندگیشان را پوشش دهند.

تخفیفات و تسهیلات دانشجویی در اتریش – تخفیفات و تسهیلات دانشجویی در اتریش

دانشجویانی که از طریق پذیرش تحصیلی وارد اتریش میشوند، با ثبت نام در دانشگاه های اتریش، کارت دانشجویی دریافت میکنند و با ارائه کارت دانشجویی از تخفیفات و تسهیلات دانشجویی در اتریش بهره مند میگردند. در ادامه میخواهیم با تعدادی از این تخفیفات و تسهیلات آشنا شویم:
– امکانات فرهنگی مثل سینما، موزه و…
– امکانات ورزشی مثل سالن ورزشی دانشگاه
– تخفیف بابت استفاده از سلف سرویس دانشگاه
– تخفیف بابت بلیط قطار برای سفرهای داخل اتریش
– تخفیف بابت حق اشتراک برای استفاده از تلویزیون و رادیو
-تخفیف بابت حق اشتراک اینترنت
-استفاده از اینترنت دانشگاه به صورت رایگان
– تخفیف برای بعضی از رستوران های اتریش
– تخفیف دانشجویی در کافه تریاهای مختلف
– تخفیف بلیط مترو
– استفاده از بیمه دانشجویی با هزینه مناسب
-استفاده از خوابگاه دانشجویی
– تخفیف بابت خرید از بعضی فروشگاه ها
اگر شما علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش هستید، میتوانید برای بررسی شرایط خود با مشاورین ارشد گروه آتیه افرینان مشورت کنید. مشاورین گروه آتیه آفرینان با داشتن پرونده های مهاجرتی متعدد، با بررسی شرایط شما مناسبترین گزینه را برای مهاجرت موفق به شما معرفی مینماید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست