تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان

تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان – تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزو پر طرفدارترین رشته های گروه تجربی میباشند و افراد زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در این رشته ها هستند. دانشگاه های علوم پزشکی آلمان از سطح آموزشی عالی برخوردارند و شهریه های آنها به صورت تقریبا رایگان است. دانشجویان پس از اخذ مدرک دیپلم با معدل خوب میتوانند پذیرش دوره کالج (M-KURS) بگیرند که در این کالج درس های علوم پایه را به زبان آلمانی با دانشجویان کار میکنند، در پایان دوره دانشجویان در آزمون ورودی دانشگاه شرکت مینمایند و با کسب رتبه قبولی وارد دانشگاه میشوند. رشته پزشکی و دندانپزشکی در آلمان به زبان آلمانی تدریس میشود.

تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان – تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

اتریش با داشتن دانشگاه های مورد تایید و فراهم نمودن تحصیلات رایگان، یکی از گزینه های دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی میباشد. برای پذیرش از دانشگاه های اتریش در رشته پزشکی یا دندانپزشکی فرد بایستی اشتغال به تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی ایران داشته باشد، از آنجاییکه تدریس رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی میباشد دانشجو باید مدرک زبان آلمانی نیز ارائه دهد. دانشگاه های اتریش برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی، آزمون ورودی برگزار مینمایند، دانشجو با کسب رتبه قبولی میتواند در رشته مورد نظرش ادامه تحصیل دهد.

تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان – تخصص پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

کشور آلمان با داشتن مراکز و موسسات تحقیقاتی در رشته های علوم پزشکی، یکی از بروزترین کشورها در کاربرد روش های جدید درمان میباشد، از این رو دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای گذراندن دوره تخصص به آلمان مهاجرت مینمایند. دوره تخصص در آلمان حدودا 6 سال زمان میبرد و دوره های آموزشی به زبان آلمانی برگزار میگردد، بنابراین متقاضیان باید حداقل مدرک B2 زبان آلمانی را ارائه دهند. دانشجویان در دوره تخصص در کلینیک ها و بیمارستان ها مشغول به فعالیت میشوند و حقوق نیز دریافت میکنند.
دوره تخصص در آلمان در رشته های مختلف ارائه میشود که در ادامه تعدادی از آنها را عنوان میکنیم:
– بیهوشی
– چشم پزشکی
– جراحی داخلی
– زنان و زایمان
– گوش و حلق و بینی
– اطفال
– جراحی دهان و فک
– فیزیولوژی
– پوست
و…

تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش و آلمان – تخصص پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

اتریش یکی از انتخاب های دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای گذراندن دوره تخصص میباشد. دوره تخصص در اتریش به زبان آلمانی برگزار میشود و دانشجو بایستی دوره زبان آلمانی را داخل کشور خود بگذراند یا میتواند برای دوره های زبان آلمانی که داخل دانشگاه های اتریش برگزار میشود ثبت نام نماید. دوره تخصص اتریش آزمون ورودی ندارد و هزینه تحصیل تخصص در اتریش سالیانه 60000 هزار یورو میباشد که دانشجو باید ابتدای سال به دانشگاه پرداخت کند. در دوره های تخصص در اتریش دانشجویان به معاینه و درمان بیماران میپردازند و ماهیانه حدود 2500 یورو حقوق دریافت میکنند. یکی از مزایای مهم گذراندن دوره تخصص در اتریش، گرفتن اقامت دائم اتریش میباشد زیرا دانشجویان پس از اخذ مدرک تخصص میتوانند در بیمارستان ها یا کلینیک های اتریش استخدام شوند و با پرداخت مالیات سالیانه برای اقامت دائم اتریش درخواست دهند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست