تخصص پزشکی در آلمان facharztausbildung

تخصص پزشکی در آلمان – تحصیل پزشکی در آلمان

رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در آلمان میباشد و از اصلی ترین دلایل آن رنکینگ خوب دانشگاه های پزشکی آلمان، هزینه های بسیار پایین و اعتبار بالای دانشگاه های آلمان، امنیت بالای اجتماعی و ثبات اقتصادی اشاره نمود. دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در آلمان بعد از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله ایران با معدل بالای 17 میتوانند برای پذیرش دوره پریمدیکال (M-KURS) در کشور آلمان درخواست دهند. در دوره پریمدکال دروس علوم پایه و زبان آلمانی به دانشجویان آموزش داده میشود و دانشجویان را برای آزمون ورودی دانشگاه آماده میکنند. دانشجویان در پایان دوره پریمدیکال بایستی در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند و با کسب نمره قبولی وارد دانشگاه میشوند. دوره پزشکی عمومی در آلمان 6 سال زمان میبرد و زبان تحصیل آلمانی است. دانشجو در 3 سال اول دروس علوم پایه را میگذراند و در 3 سال دوم به مطالعات کلینیکی میپردازد که سال آخر شامل کار در بیمارستان میباشد.

تخصص پزشکی در آلمان

تخصص پزشکی در آلمان – تحصیل تخصص پزشکی در آلمان

دانشجویانی که دوره پزشکی عمومی خود را در آلمان یا سایر کشورها به اتمام رسانده اند و میخواهند دوره تخصص را در آلمان بگذرانند بهتر است قبل از اقدام در مورد شرایط اولیه پذیرش، رشته های ارائه شده در مقطع تخصص، هزینه های تحصیل و زندگی، مدت زمان تحصیل و مدارک لازم برای پذیرش آگاهی کامل پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا با شرایط کلی اقدام در رابطه با تحصیل تخصص پزشکی در آلمان آشنا شویم.
کشور آلمان در رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی دارای دستاوردهای پیشرفته در زمینه های علمی میباشد که در روش های نوین درمانی و جراحی های پیشرفته پیشرو است. دوره تخصص پزشکی در آلمان، 5 الی 6 سال زمان میبرد که این دوره ها در بیمارستان های پزشکی آلمان زیر نظر پزشکان و اساتید آلمانی انجام میشود. دوره های تخصص ارائه شده توسط دانشگاه های آلمان بیشتر در رشته های تخصص قلب و عروق، تخصص زنان و زایمان، تخصص جراحی عمومی، تخصص ارتوپدی، تخصص چشم پزشکی، تخصص داخلی، تخصص مغز و اعصاب، تخصص پوست، تخصص اطفال و تخصص بیهوشی میباشند.

تخصص پزشکی در آلمان – پذیرش تخصص پزشکی در آلمان

دانشجویانی که در رشته پزشکی عمومی از کشورهای سوئیس، نروژ، لیختن اشتاین یا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا فارغ التحصیل شده اند، مدرکشان معادل مدرک پزشکی آلمان میباشد و دانشجویانی که مدرک پزشکی عمومی را از سایر کشورها گرفته اند، مدرکشان ارزیابی میشود. در صورتیکه مدرک پزشکی عمومی دانشجو معادل پزشکی آلمان نباشد به وی مدرک موقت پزشکی دو ساله داده میشود که فرصت دارد در آزمون تاییدیه شرکت نماید. تحصیل تخصص پزشکی در آلمان آزمون ورودی ندارد و دانشجو بایستی نظر استادی را جلب نماید تا به وی پذیرش دهد. تحصیل دوره تخصص پزشکی در آلمان به صورت رایگان است و در بعضی از مواقع به دانشجویان حقوق هم پرداخت میشود. تحصیل دوره تخصص پزشکی در آلمان کاملا به زبان آلمانی میباشد و ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B2 توسط دانشجو الزامی است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست