تحصیل گروه پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از مواردی است که بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج و علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی برای دستیابی به آن تلاش می کنند.

متقاضیان تحصیل در خارج به دلیل رایگان بودن تحصیل در آلمان و همچنین کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های این کشور علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان بوده و همواره یکی از اولویت های آنان می باشد. ۲۷ دانشگاه ها از دانشگاه های خوب دنیا در آلمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده وبه متقاضیان توصیه می شود دانشگاه هایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که در این لیست قرار گرفته باشد. این لیست را می توانید در لینک ملاحظه کنید

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را د رلینک زیر مشاهده کنید

 http://grad.saorg.ir/دانش-آموختگان-خارج/سطح-بندی-دانشگاه-های-خارج-از-کشور/سطحبندی-دانشگاههای-بعد-از-2017/آلمان

دو راه جهت اخذ پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان وجود دارد:

متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان باید قبولی کنکور ایران را داشته باشد. متقاضیان باید بدانند تحصیل در این نوع رشته ها با آزمون ورودی همراه است و فرد باید در آزمون ورودی این رشته ها شرکت کرده و نمره قبولی را اخذ کند. آزمون های ورودی به زبان آلمانی است و فرد باید حداقل سطح زبان آلمانی B2 را داشته باشد تا بتواند در این آزمون شرکت کند.

اگر متقاضی، قبولی کنکور ایران را نداشته باشد می تواند در کالج های آلمانی ثبت نام کرده و واحدهای تخصصی علوم پایه مانند زیست شناسی را بگذراند و سپس در آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در آلمان شرکت کند. نکته قابل توجه این است که تحصیل در کالج یکساله بوده و فرد باید هزینه تحصیل در کالج را بپردازد. اما هزینه تحصیل در دانشگاه رایگان بوده و متفاوت از کالج می باشد.

شروع سال تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از سپتامبر بوده و دانشگاه ها در ماه های دیگر مانند ژانویه پذیرش این رشته ها را ندارند.

مورد مهم دیگری که وجود دارد شرط سنی سفارت آلمان برای اخذ پذیرش در این رشته ها است. افرادی که متقاضی این رشته ها می باشند نباید سن بالای ۲۴ سال داشته باشند مگر اینکه برای سفارت دلیل قابل قبولی ارائه دهند چون گپ تحصیلی برای سفارت آلمان بسیار مهم است و باید دلیل این فاصله را بداند.

مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در آلمان حدود ۶ سال و برای دندانپزشکی ۵ سال است. مدرک پزشکی عمومی در آلمان به عنوان کارشناسی ارشد محسوب می شود و افرادی که این مدرک را داشته باشند می توانند با آن پروانه پزشکی دریافت کنند و در صورت علاقه می توانند وارد بحث دکترا شوند و برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنند.

تحصیل گروه پزشکی در آلمان

تحصیل گروه پزشکی در آلمان

افرادی که رشته های پزشکی یا دندانپزشکی در آلمان را ادامه داده و فارغ التحصیل می شوند شانس اخذ اقامت در این کشور را نیز دارند.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با موسسه آتیه آفرینان تماس بگیرید. 22226777-021

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست