تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی

برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی دانشجویان باید دارای مدرک لیساس مرتبط با رشته ی خود باشند . معدل بالا در پذیرش برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی مؤثر است و هرچه معدل شما بالاتر باشد شانس قبولی شما بیشتر می شود . طول دوره ی تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی تقریباً بین 2 تا 3 سال می شود . دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسلواکی اجازه دارند که به صورت قانونی 20 ساعت در هر هفته مشغول به کار شوند .

لازم به ذکر است که برای تحصیل کارشاسی ارشد در اسلواکی سن دانشجو باید حداکثر 35 سال باشد . در صورتی که دانشجو بخواهد به زبان انگلیسی به تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی مشغول شود حداقل باید مدرک آیلتس 6 داشته باشد .

تحصیل در اسلواکی به زبان اسلواکیایی در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان ارائه می شود .  هزینه ی دوره های زبان اسلواکی در کالج های  این کشور در سال بین 6 تا 7 هزار یورو می شود . اگر دانشجو بخواهد برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی به زبان انگلیسی مشغول تحصیل شود باید برای هر سال حدود 2 تا 5 هزار یورو پرداخت نماید . البته این هزینه با توجه به نوع رشته ی تحصیلی داوطلب و دانشگاه او متفاوت است .

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی در هر ماه حدود 3000 یورو می شود . و هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی به طور متوسط در هر ماه 400 کرون اسلواکی خواهد شد . دانشجویان برای تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی باید حتما بیمه دانشجویی داشته باشند و هزینه بیمه دانشجویی تقریباً 100 یورو در هر سال می شود . همچین میانگین هزینه ی خوابگاه و یا سوئیت در اسلواکی بین 300 تا 400 یورو می شود .

در مقاله ” مهاجرت به اسلواکی” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به اسلواکی اطلاعات کسب کنید .

کارشناسان سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی هستند . بنابراین می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست