تحصیل پزشکی در چک

امروزه رشته ی پزشکی در سراسر دنیا دارای علاقمندان زیادی است . اکثر افراد علاقه دارند که برای تحصیل در رشته ی پزشکی به یک دانشگاه با امکانات کامل بروند و تحصیل کنند . بسیاری از افراد تمایل دارند برای تحصیل پزشکی به کشور های خارجی مهاجرت کنند . کشور چک یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل پزشکی است .

برای تحصیل در کشور چک می توانید مقاله تحصیل در چک را مطالعه نمایید .

تحصیل پزشکی در چک – طول دوره تحصیل پزشکی در چک

مدت زمان دوره  پزشکی برای دریافت مدرک پزشک عمومی در کشور چک 6 سال است . تحصیل پزشکی در کشور چک به زبان انگلیسی است . دریافت پذیرش دانشگاه های دولتی کشور چک سخت تر از پذیرش دانشگاه های خصوصی کشور چک ، به دلیل شهریه های بسیار زیاد دانشگاه های خصوصی می باشد . برای ورود به بعضی از دانشگاه های چک شما باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید . البته دارا بودن معدل خوب در مقاطع قبلی و تسلط بر زبان انگلیسی نیز در شانس قبولی شما در دانشگاه های پزشکی کشور چک تأثیر دارد .

برای مهاجرت به کشور چک ، مقاله مهاجرت به چک را نیز مطالعه کنید .

تحصیل پزشکی در چک – شرایط تحصیل پزشکی در چک

برای تحصیل پزشکی در چک داوطلب باید مدرک آیلتس 6 را داشته باشد . افراد برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی کشور چک باید به صورت آنلاین وارد سایت دانشگاه مورد نظر خود شوند و در آن ثبت نام نمایند و برای پردازش مدرک خود هزینه ی آن راپرداخت کنند . افرادی که در دانشگاه پزشکی چک پذیرفته شوند می توانند پس از پایان دوره ی تحصیل خود در کشور چک به کار و ادامه تحصیل بپردازند و اقامت دائم کشور چک را دریافت نمایند .

برای اقامت در کشور چک ، می توانید مقاله اقامت در چک را مطالعه کنید .

تحصیل پزشکی در چک – شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در چک

یکی از معایب تحصیل پزشکی در کشور چک این است که متقاضی باید تا سن 21 سالگی اقدام به دریافت پذیرش دانشگاه های چک نماید اگر سن فرد بالای 21 سال باشد نمی تواند در دانشگاه های پزشکی چک مورد پذیرش قرار بگیرد .

درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره رایگان در زمینه تحصیل پزشکی در چک می توانید به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست