تحصیل پزشکی در سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشور هایست که دارای بالاترین کیفیت زندگی می باشد و همچنین کیفیت بالای آموزش در دانشگاه های سوئیس هر فردی را به مهاجرت به سوئیس وسوسه می کند. یکی از روش های دریافت اقامت دائم سوئیس ، تحصیل در دانشگاه های سوئیس می باشد. تحصیل پزشکی در سوئیس یکی از پر مخاطب ترین رشته های دانشگاهی سوئیس می باشد که هر ساله دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا سعی می کنند که در این رشته در سوئیس به تحصیل بپردازند. موسسه آتیه آفرینان ایرانیان شما را یاری می کند تا بتوانید راحت تر به تحصیل پزشکی در سوئیس بپردازید پس با ما همراه باشید تا توضیحاتی را در مورد تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس به شما ارائه دهیم.

تحصیل پزشکی در سوئیس – شرایط تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس

کشور سوئیس دارای دانشگاه های معتبر به خصوص در زمینه رشته های پزشکی است . طی تحقیقات به عمل آمده بهترین دانشگاه های پزشکی در سوئیس است و بیشترین حقوق ماهیانه در سوئیس به پزشکان تعلق دارد . رقابت سختی برای پذیرش دانشجویان در رشته های پزشکی در سوئیس است و بعضی از دانشگاه ها اجازه پذیرش دانشجوی خارجی را ندارند به همین دلیل کمی اخذ پذیرش پزشکی در کشور سوئیس دشوار است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس علاوه بر ارسال مدارک دیپلم و زبان ، برای ورود نیاز به شرکت در آزمون ورودی در کشور سوئیس و قبولی در آزمون را دارد . دارا بودن مدرک زبان آلمانی b2  برای پذیرش مهم است زیرا دانشگاه های این کشور اهمیت زیادی برای دانش زبان شخص درخواست کننده قائل هستند. بعد از تائید شدن مدارک ، باید خود را برای آزمون ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های سوئیس آماده کنید . اگر بار اول در آزمون ورودی قبول نشدید ، دولت شما را ملزم به یادگیری زبان فرانسه می کند تا برای آزمون سال بعد آماده شوید .
لازم است برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس ابتدا در رشته های علومی مانند کالبد شناسی ، و زیست شناسی قبول شوید و بعد از آن در رشته ی پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل خود را آغاز کنید . با وجود آزمون ورودی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس و ملزم بودن به یادگیری زبان آلمانی یا فرانسوی ، به نظر می آید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس دشوار است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس را دارند باید به این نکته توجه کنند که تسلط به زبان هایی مانند فرانسوی یا آلمانی در شاید در برخی از دانشگاه های سوئیس الزامی باشد ، البته دانشگاه هایی نیز وجود دارند که آموزش های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ولی در مقایسه با این دو زبان بسیار کم می باشند.

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس را دارید ، می بایست از گزینه های انتخابی موجود اطلاع کافی را داشته باشید. معمولا رشته تحصیلی پزشکی در سوئیس با علومی مانند کالبد شناسی و زیست شناسی آغاز می شود و پس از آن و در دوره های بالاتر دروس تخصصی به آن افزوده می شود، معمولا تحصیل پزشکی در سوئیس به همراه دندان پزشکی در سوئیس بسته به دانشگاه مورد نظر در سوئیس می تواند بین ۵ تا ۷ سال به طول بیانجامد.

 

تحصیل پزشکی در سوئیس – هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس به نسبت برخی کشورهای اروپایی مقداری متفاوت می باشد و تفاوت هایی ما بین مبلغ شهریه دانشجویان سوئیسی و دانشجویان بین المللی مشاهده می شود ، این در حالی است که در بیشتر کشور های اروپایی این مورد غیر عادی به نظر می رسد. پیش بینی می شود که مبلغ شهریه دانشگاه های سوئیس در رشته پزشکی در بازه ۴ هزار فرانک سوئیس تا ۸ هزار فرانک سوئیس می باشد البته ممکن است با توجه به شرایط دانشجو و کلاس های آموزشی دانشجو مقداری نیز به این هزینه های تحصیلی در سوئیس اضافه شود.

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس – دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئیس

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در سوئیس را دارند به صورت زیر می باشد :

  • university of Geneva
  • university of bern
  • university of Zurich
  • university of Basel
  • Lausanne university of
  • Fribourg university of

تحصیل پزشکی در سوئیس – ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس برای دانشجویان رشته های تحصیلی مختلف در سوئیس معمولا به صورت ویزای موقت سوئیس می باشد و به دانشجو اقامت موقت و بلند مدت سوئیس اعطا می شود. در این نوع ویزای تحصیلی سوئیس که با نام ویزای تحصیلی نوع D شناخته می شود ، با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو در سوئیس و مدت زمانی که طول می کشد تحصیل دانشجو به پایان برسد به او ویزا می دهند مثلا در مقاطع تحصیلی کارشناسی در حدود 4 سال می باشد و در مقاطع کارشناسی و دکترا می تواند بین 3 تا 7 سال باشد. در صورتی که نیاز به تمدید این نوع ویزای تحصیلی سوئیس باشد دانشجو باید مدارک خود را به اداره مهاجرت سوئیس ارسال کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست