تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز

این مقاله توسط کارشناسان مجرب گروه آتیه آفرینان ایرانیان و در زمینه ی تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز تهیه و تنظیم گردیده است. شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز چه می باشد؟ مدارک و پیش نیازهای لازم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز چه مواردی هستند؟ استفاده از وکیل مهاجرت و مشاورین مجاز و معتبر برای انجام امور مهاجرتی می تواند مسیر تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز را هموار نماید. گروه مهاجرتی آتیه آفرینان با بهره مندی از مشاورین مجرب و حاذق می تواند شما را جهت اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز یاری و راهنمایی نماید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه  چارلز-شرایط عمومی

آموزش پزشکی در کشور چک بسیار متفاوت با سایر کشور ها میباشد.سرآمدترین دانشگاه گروه پزشکی در کشور چک دانشگاه چارلز میباشد در رتبه بندی جهان جزو 250 دانشگاه برتر دنیا می باشد و بر خلاف تمامی کشورهای غیر انگلیسی زبان این رشته ها به زبان انگلیسی ارائه و تدریس می شود.دانشگاه چارلز دارای 5 دانشکده پزشکی میباشد که سه ساختمان اصلی آن در شهر پراگ پایتخت چک قرار دارد. هر یک دارای جایگاهی مستقل اما در سطحی برابر هستند که دارای امکاناتی مطابق با استاندارد های بین الملل می باشند. آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در سال 1992 در این دانشگاه برگزار شد. طول دوره تحصیل در رشته پزشکی به مدت 6 سال می باشد و تمامی متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میباشند میتوانند در صورت قبولی در آزمون ورودی وارد دانشگاه شوند. آخرین مهلت درخواست 5 ماه می میباشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز-هزینه های تحصیل

یکی از سوالات متقاضیان تحصیل رشته پزشکی در اروپا هزینه های تحصیل می باشد. تحصیل رشته پزشکی در کشور جمهوری چک می تواند به زبان چکی و انگلیسی گذرانده شود. تحصیل پزشکی به زبان چکی رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی هزینه خواهد داشت. افراد پیش از ورود به رشته های پزشکی و دندان پزشکی ملزم به گذراندن یک دوره یک ساله در کالج می باشند تا آموزش های اولیه و علوم پایه رشته پزشکی به ایشان آموزش داده شود. هزینه شهریه این دوره 5 هزار یورو می باشد. در صورت اتمام این دوره و قبولی در آزمون ورودی شما می توانید وارد رشته پزشکی یا دندان پزشکی شوید. هزینه تحصیل در این رشته ها سالانه عددی بالغ بر 13 الی 15 هزار یورو می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز-هزینه های زندگی

افرادی که تمایل به تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز را دارند به دنبال برآورد هزینه  های احتمالی خود در هنگام تحصیل می باشند. هزینه زندگی هر فرد به عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی وی بستگی دارد اما به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی ماهانه 700 یورو می باشد. این هزینه شامل خوراک ، پوشاک و مسکن دانشجویی می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز- مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا

تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز منوط به اخذ پذیرش از این دانشگاه در رشته مورد نظر و دریافت ویزا از سفارت این کشور می باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش عموما به رزومه تحصیلی فرد بستگی دارد. افرادی که برای مقطع کالج اقدام می کنند نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و افرادی که مستقیما علاقه مند به شرکت در ازمون ورودی و تحصیل پزشکی در دانشگاه چارلز می باشند باید آیلتس 6 ارائه دهند. برخی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا عبارتند از:

  • نامه پذیرش کالج یا دانشگاه
  • ارائه نامه ی مبنی بر محل اسکان دانشجو
  • اثبات تمکن مالی لازم جهت زندگی در این کشور
  • ریز نمرات و ترجمه مدارک تحصیلی پیشین
  • چند قطعه عکس
  • تکمیل فرم درخواست ویزا

گروه آتیه آفرینان – مجری و ارایه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۲۲۲۲۶۷۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست