تحصیل پزشکی در آلمان

افراد برای ورود به رشته پزشکی کشور آلمان باید دارای مدرک دیپلم با معدل خوب باشند و در آزمون ورودی نیز شرکت کنند . همچنین داوطلب باید در آزمون زبان شرکت کرده باشد و مدرک زبان آلمانی داشته باشد . زیرا داوطلب باید به زبان آلمانی مسلط باشد که بتواند در کنفرانس های سمینار های پزشکی کشور آلمان شرکت کند . همچنین تسلط به زبان انگلیسی هم برای آموزش ادبیات موجود در این رشته تا حدی خوب است اما اجبار نیست .

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید .

 تحصیل پزشکی در آلمان – طول دوره تحصیل پزشکی در آلمان

دوره تحصیل پزشکی در کشور آلمان 6 سال است . پس از گذشت 6 سال فارغ التحصیلان مدرک پزشکی عمومی و پروانه ی پزشکی دریافت می کنند که معادل مدرک کارشناسی ارشد است . علاقمندان به ادامه تحصیل می توانند در مقطع دکتری نیز به ادامه تحصیل بپردازند .

در دو سال اول پزشکی در کشور آلمان که مرحله ی پیش بالینی می باشد دانشجویان به دروس علوم پایه و اصطلاحات پزشکی و مبحث بالینی و جامعه شناسی پزشکی و … می پردازند .

در این دوره در ترم های 3 و 4 سمینار های بالینی برگزار می شوند . البته کمک های اولیه در دانشگاه تدریس نمی شوند و دانشجو ها باید قبل از اولین آزمون خود در یکی از موسسه های معتبر آلمان این دوره را بگذراند .

توضیحات کامل و مفصل درباره روش های اقامت در کشور آلمان در مقاله اقامت آلمان وجود دارد .

پس از قبولی دانشجو در آزمون کشوری اول ، او می تواند به مرحله ی بالینی که دوره ی آن 3 سال است وارد شود . در سال اول از مرحله ی بالینی دانشجو به روش های مختلف معاینه در شرایط مختلف و موضوعات اصلی بالینی می پردازد . در ترم دوم دانشجویان با بیماران ارتباط مستقیم پیدا می کنند و با موضوعات تخصصی تر آشنا می شوند .

معمولا در هر ترم یک سمینار و یک بخش عملی ایجاد می شود که حضور در آن برای همه اجباری نمی باشد .

در سال های آخر بالینی کلاس ها به شکل یک روز درمیان می باشند که به صورت اختیاری هستند .

اما دانشجو باید صبح ها و همچنین 5 روز در هفته در بخش حضور داشته باشد .

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به آلمان را هم مطالعه نمایید .

در یک سال آخر دوره  تحصیل پزشکی در کشور آلمان دانشجویان باید در یکی از بیمارستان های دانشگاهی شرکت کنند .  در طول این یک سال دانشجو باید به افزایش مهارت پزشکی خود بپردازد . در این مرحله دانشجویان می آموزند که چطور با افراد روبه رو شوند و تحت نظارت هایی ، مقداری از وظایف پزشکی را می آموزند . دانشجویان باید در این دوره در سمینار ها و کنفرانس های پزشکی شرکت کنند . البته دانشجویا ن باید یک روز در هفته به آموزش پزشکی و عمل جراحی و یک موضوع به انتخاب خود از 16 رشته ی موجود بپردازند .

کارشناسان سایت آتیه آفرینان ایرنیان آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه تحصیل پزشکی در آلمان به همه افراد هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست