تحصیل و کار همزمان در کشور سوئیس (Switzerland)

تحصیل و کار همزمان در کشور سوئیس – شرایط کار و تحصیل همزمان درسوئیس

همانطور که در مقالات قبلی شرح دادیم کشور سوئیس بدلیل دارا بودن فرهنگ و تاریخ با قدمت بالا و نیز امکانات بسیار عالی ، یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و کار می باشد ولی بدلیل هزینه های بالای زندگی ، دانشجویان بین المللی ناگزیر به داشتن کار در کنار تحصیل خود می باشند. داشتن شغل پاره وقت علاوه بر تامین هزینه های فرد موجب بالا رفتن مهارت های فرد در زمینه رشته تحصیلی وی می باشد .

کشور سوئیس با کشورهای اتریش ، آلمان ، لیختنشتاین ، ایتالیا و فرانسه همسایه و هم مرز است . شهر برن به عنوان پایتخت کشور سوئیس می باشد . جمعیت این کشور بالغ بر بیش از 7 میلیون نفر است . سطح بالای کیفی زندگی در کشور سوئیس ، مردم بسیاری را برای تحصیل و کار به این کشور می کشاند . داشتن تمکن مالی برای هزینه های تحصیل و زندگی و نیز دارا بودن پذیرش از دانشگاه های سوئیس و اقامت موقت ، برای اخذ ویزای دانشجویی کشور سوئیس الزامیست . داشتن این ویزا این امکان را برای دانشجویان بوجود می آورد که بتوانند تحصیل را همزمان با کار داشته باشند . مدت زمان مجاز برای کار در شهرهای مختلف کشور سوئیس متفاوت است . به عنوان مثال در شهر ژنو 30 ساعت در هفته و در برخی دیگر 15 ساعت در هفته می باشد .

تحصیل و کار همزمان در کشور سوئیس – مزایای کار و تحصیل همزمان در سوئیس

آمارها نشان می دهند که دانشجویان خارجی اغلب بدلیل نگرانی هایی که بابت تامین هزینه های زندگی خود دارند ، کار می کنند نه برای کسب تجربه در زمینه تحصیلی خود! بنابراین داشتن کار در کنار تحصیل در کشور سوئیس بسیار ضروری است . ولی قطعا این امر باعث افزایش مهارت دانشجویان و توسعه شخصیت کاری آنان می شود . افزایش اطلاعات کاری مفید ، بالا رفتن تجربه فردی و گروهی و بالا رفتن حس مسئولیت پذیری از جمله مزایای این امر می باشد.

تحصیل و کار همزمان در کشور سوئیس – زمان بندی بین کار و تحصیل در مراکز تحصیلی سوئیس

داشتن کار در حین تحصیل ، امری بسیار جذاب برای دانشجویان خارجی در کشور سوئیس می باشد ولی رعایت تناسب و تعادل بین این دو مورد ممکن است دشوار باشد ولی معمولا دانشجویان از پس این امر برمی آیند. با داشتن یک برنامه ریزی درست و اصولی این امکان برای دانشجو فراهم می شود. دانشجویان خارجی در حین تحصیل خود می توانند بصورت میانگین 15 ساعت در هفته کار کنند ولی در فواصل بین دو ترم که کلاس ندارند می توانند تمام وقت مشغول به کار باشند . همچنین می توانند از مراکز استخدامی موجود در هر دانشگاه از شرایط کار برای خود مطلع شوند . اگر فردی در شهرهای بزرگتر کشور سوئیس مانند شهر زوریخ ، برن و ژنو تحصیل کند می تواند مدت زمان بیشتری را در سال کار کند .

تحصیل و کار همزمان در کشور سوئیس –  هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئیس

کشور سوئیس به عنوان گران ترین کشور جهان زبانزد خاص و عام می باشد . برای تامین هزینه های یک زندگی دانشجویی ماهیانه 19 تا 29 هزار دلار نیاز می باشد و البته این تغییرات بستگی به سبک زندگی افراد دارد . هزینه های اجاره منزل 3 برابر هزینه های اجاره در کشور ایران است . هزینه های تحصیل در سوئیس 1400 تا 2300 دلار در سال می باشد که به نسبت برخی کشورها از هزینه پایینتری برخوردار است. همچنین برخی دانشگاه ها کمک هزینه های تحصیلی درنظر گرفته اند تا دانشجویان خارجی بتوانند برای تامین هزینه های خود از آنها استفاده کنند .

تحصیل و کار همزمان در کشور سوئیس – شرایط دستمزد برای کار در حین تحصیل کشور سوئیس

در مورد میزان دستمزد دانشجویان خارجی که در کشور سوئیس مشغول به کار هستند می توان گفت بین 19 تا 27 فرانک به ازای هر ساعت کار، دریافتی خواهند داشت و این میزان از درآمد هزینه های زندگی فرد را پوشش می دهد . از جمله مشاغل خوب برای دانشجویان می توان به دستیار آموزشی اساتید و یا کار در آزمایشگاه ها اشاره کرد .

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست