تحصیل رایگان در چک

کشور چک در اروپای مرکزی واقع شده است . پایتخت کشور چک شهر پراگ است . آب و هوای کشور چک مرطوب و معتدل است و واحد پول این کشور کرونا می باشد . زبان رسمی مردم کشور چک، چکی می باشد. بیشتر دانشگاه های موجود در کشور چک مورد تأیید تمام کشور های جهان هستند .

در مقاله اقامت چک ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

افراد زیادی تمایل دارند که برای ادامه تحصیل اقامت کشورهای خارجی را دریافت کنند . کشور چک یکی از گزینه های افرادی است که می خواهند از طریق تحصیل به کشور های خارجی مهاجرت کنند .  هرساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در کشور چک اقدام می کنند . یکی از مسائلی که برای دانشجویان مهم است تحصیل رایگان در چک می باشد .

برای مهاجرت به چک روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

تحصیل رایگان در چک – انواع دانشگاه های کشور چک

دانشگاه های کشور چک به سه دسته دانشگاه های ملی ، دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی تقسیم می شوند . در دانشگاه های دولتی کشور چک ، تحصیل به زبان چکی برای دانشجویان رایگان می باشد .

تحصیل رایگان در چک – هزینه تحصیل در چک

اگر دانشجویان بین المللی بخواهند به زبان انگلیسی در چک تحصیل کنند باید شهریه  دانشگاه را که در هر سال تقریباً بین 8000 تا 12000 یورو می شود را پرداخت نمایند . اگر دانشجویان در دانشگاه های خصوصی کشور چک به زبان چکی تحصیل نمایند شهریه دانشگاه ها رایگان خواهد بود. هممچنین اگر دانشجویان به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی چک مشغول تحصیل شوند باید در هر سال مبلغ بالای ۵ هزار یورو بابت شهریه پرداخت کنند .

دانشجوانی که در مقطع دکتری در کشور چک تحصیل می کنند می توانند از بورسیه ی تحصیلی استفاده نمایند . با دریافت بورسیه تحصیلی دانشجویان تا حدی می توانند به تحصیل رایگان در چک مشغول شوند .

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در چک در این سایت موجود می باشد .

تحصیل رایگان در چک – هزینه زندگی دانشجویی در چک

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کشور چک در هر سال بین 400 تا 600 یورو در هر ماه می شود . البته این مبلغ بستگی به نوع زندگی فرد دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست