تحصیل رایگان در اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپا قرار دارد . پایتخت کشور اسلواکی شهر براتیسلاوا می باشد . واحد پول کشور اسلواکی یورو است . در هر سال افراد زیادی برای تحصیل در کشور اسلواکی اقدام می کنند . تحصیل رایگان در اسلواکی امکان پذیر است و همین امر باعث افزایش داوطلبان تحصیل در این کشور شده است . در این مقاله به بررسی تحصیل رایگان در اسلواکی می پردازیم .

توضیحات کامل و مفصل درباره روش های اقامت در کشور اسلواکی در مقاله اقامت اسلواکی وجود دارد .

تحصیل در کشور اسلواکی برای همه ی رشته ها و مقاطع به زبان اسلواکیایی است . افرادی که به زبان اسلواکیایی مسلط نیستند می توانند با شرکت در دوره هایی که در کالج ها برگزار می شود به یادگیری زبان اسلواکیایی بپردازند . البته در بعضی از دانشگاه های کشور اسلواکی تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است .

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در اسلواکی را مطالعه نمایید .

تحصیل رایگان در اسلواکی تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسلواکی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجو باید دارای مدرک دیپلم باشد و افرادی که از معدل بالاتری برخوردار باشند شانس بیشتری برای تحصیل رایگان در اسلواکی را دارند . مدت زمان دوره ی کارشناسی در اسلواکی 4 سال است . در طول مدت تحصیل دانشجویان اجازه دارند که در هفته 10 ساعت مشغول کار شوند . حداکثر سن برای پذیرش در درمقطع کارشناسی در کشور اسلواکی 25 سال است . اگر تحصیل در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی باشد فرد باید حداقل مدرک آیلتس 5 را داشته باشد .

تحصیل رایگان در اسلواکی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسلواکی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید دارای مدرک لیسانس باشد و هرچقدر معدل لیسانس متقاضی بالاتر باشد شانس قبولی او در دانشگاه بیشتر است . طول دوره ی کارشناسی ارشد در اسلواکی 2 تا 3 سال است . در دوره ی کارشناسی ارشد داوطلب اجازه دارد که در هفته 20 ساعت کار دانشجویی انجام دهد . برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی دانشجو باید حداکثر 35 سن داشته باشد . درصورتی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی باشد دانشجو باید دارای مدرک آیلتس 6 باشد .

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به اسلواکی را هم مطالعه نمایید .

تحصیل رایگان در اسلواکی تحصیل در مقطع دکتری در کشور اسلواکی

برای تحصیل در مقطع دکتری داوطلب باید دارای مدرک فوق لیسانس معتبر باشد . هر چه معدل فوق لیسانس داوطلب بالاتر باشد شانس قبولی او نیز بیشتر می شود . مدت دوره ی تحصیلی در مقطع دکتری بین 3 تا 4 سال است . دانشجو در مقطع دکتری اجازه دارد که در هر هفته 30 ساعت به کار دانشجویی مشغول شود . اگر در مقطع دکتری تحصیل به زبان انگلیسی باشد دانشجو باید مدرک آیلتس 7 داشته باشد .

لازم به ذکر است که برای تحصیل رایگان در اسلواکی داوطلب باید در دانشگاه های دولتی و  به زبان اسلواکیایی به تحصیل بپردازد و اگر داوطلب به زبان انگلیسی تحصیل نماید معمولا در هر سال باید 5000 تا 12000 یورو بسته به مقطع و رشته بابت تحصیل هزینه پرداخت نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست