تحصیل رایگان در آلمان

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آلمان بسیار کم است به طوری که می توان گفت تحصیل در آلمان رایگان است . دولت کشور آلمان این امکان را فراهم کرده است که دانشجویان خارجی بتوانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند . در کشور آلمان رشته های که به زبان آلمانی هستند به صورت رایگان تحصیل می شوند و رشته هایی که به زبان انگلیسی هستند با هزینه ی بسیار کم تحصیل می شوند .

 

در مقاله اقامت آلمان ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

 

 

کشور آلمان 16 ایالت دارد و این ایالت ها خود تصمیم می گیرند که از دانشجویان شهریه بگیرند یا نه که اگر بخواهند شهریه دریافت کنند مبلغ شهریه آن ها  از 100 تا 300 یورو در هر ترم بیشتر نمی شود . کشور آلمان علاوه بر تحصیل رایگان در دانشگاه ها ، امکان تحصیل در دانشگاه های خصوصی و کالج ها را نیز برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است که در این صورت دانشجو باید در هر ترم مبلغی بین 15000 تا 20000 یورو به عنوان شهریه پرداخت کند .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان

دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان 4 سال می شود . دانشجویان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشته باشند . همچنین داوطلب باید در آزمون سراسری در رشته مرتبط با رشته ی خود قبول شده باشد . پس از این که داوطلب پذیرش دانشگاه کشور آلمان را دریافت کند باید در کشور آلمان به مدت یک سال در دوره کالج  شرکت نماید و پس از آن اجازه ورود به دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان را دریافت نماید . لازم به ذکر است که دوره ی کالج به زبان آلمانی است و شما برای شرکت در این دوره باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشید .

 

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در آلمان در این سایت موجود می باشد .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان

داوطلب برای تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در کشور آلمان که مدت آن 2 سال است ، باید مدرک لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشد و همچنین از رزومه ی تحصیلی شاخص و قوی برخوردار باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان پذیر است . داوطلب برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان باید حداقل مدرک آیلتس 6.5 و یا تافل 90 داشته باشد . درصورت تحصیل به زبان آلمانی داوطلب باید مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشد .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان

طول دوره ی دکتری در کشور آلمان بین 3 تا 4 سال است . معمولا تحصیل دکتری در کشور آلمان به زبان آلمانی است . اگر تحصیل در رشته ای به زبان انگلیسی باشد دانشجو باید دارای حداقل مدرک آیلتس 7 باشد . در صورت تحصیل به زبان آلمانی دانشجو باید دارای مدرک B2 زبان آلمانی باشد .

 

برای مهاجرت به آلمان روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

 

تحصیل رایگان در آلمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

جهت تحصیل رایگان در رشته پزشکی در کشور آلمان داوطلب باید دارای حداقل معدل 17 در دیپلم و پیش دانشگاهی خود باشد . همچنین داوطلب باید در کنکور سراسری در رشته ای مرتبط با پزشکی قبول شده باشد . به علاوه داوطلب باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست