تحصیل دکتری در چک

در حال حاضر بیش از 37 هزار دانشجوی خارجی در کشور چک در حال تحصیل می باشد . بیشتر رشته ها در کشور چک به زبان انگلیسی ارائه می شود . دانشجو باید مدارک زبان خود را ( آیلتس ، تافل ، CAE یا CPE )  برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه دهند .

در مقاله ای تحت عنوان ” تحصیل در چک” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در چک توضیح دادیم .

طول دوره ی تحصیل دکتری در چک  3 سال می شود . هزینه های تحصیل دکتری در چک متفاوت است اما به صورت کلی می توان گفت در هر ماه تقریباً بین 350 یورو تا 750 یورو می شود . اما در صورتی که دانشجویی بتواند نظر استاد را به خود جلب نماید و رزومه ای قوی هم داشته باشد می تواند در هر ماه مبلغی را به عنوان حقوق دریافت نماید . با این حقوق دانشجو می تواند تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نماید .

هزینه های خوابگاه های دانشجویی هر دانشگاه در سایت خود دانشگاه موجود است و شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود از آن ها مطلع شوید .  معمولا هزینه ی خوابگاه در هر ماه 200 یورو می شود . اگر شخصی بخواهد به صورت مستقل یک اتاق را در یک آپارتمان اجاره نماید باید برای اجاره ی اتاق در هر ماه مبلغ 250 یورو پرداخت نماید .  همچنین در صورتی که فردی بخواهد یک آپارتمان مستقل برای خود اجاره نماید باید در هر ماه مبلغ 400 یورو برای اجاره ی آن پرداخت نماید .

هزینه تحصیل  به زبان انگلیسی در کشور چک از 1000 یورو در هر ماه شروع می شود . در بیشتر اوقات دانشجویانی که زبان رسمی چک در این کشور تحصیل می کنند از پرداخت شهریه معاف می شوند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به چک شرکت آتیه آفرینان ایرانیان توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به چک” بیاندازید.

به علاوه دانشجویانی که به تحصیل دکتری در چک به زبان انگلیسی مشغول هستند می توانند از بورسیه های تحصیلی کشور چک استفاده نمایند .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دکتری در چک به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست