تحصیل دکتری در آلمان

برای تحصیل دکتری در آلمان داوطلب باید دارای مدرک فوق لیسانس باشد . همچنین  داوطلبان باید از دانشگاهی که فارغ التحصیل شده است از استادان توصیه نامه داشته باشد و علاوه بر آن مقاله های بین المللی نیز داشته باشد .  لازم به ذکر است که برای تحصیل دکتری در آلمان اولویت با دانشجوهایی است که از دانشگاه مورد نظر مدرک فوق لیسانس دریافت کرده باشند .

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید .

دانشجویان مقطع دکترا باید مورد تایید استاد راهنما باشند . در طول تحصیل دکتری کلاس درس برگزار نمی شود و دانشجو ها به کار های تحقیقاتی و پایان نامه خود مشغول می باشند و همچنین  با استاد راهنما خود در ارتباط هستند و از استاد راهنما مشاوره دریافت می کنند .

 

تحصیل دکتری در آلمان – هزینه تحصیل دکتری در آلمان

هزینه تحصیل دکتری در آلمان رایگان می باشد و یا حداقل برای 6 ترم اول تحصیل به صورت رایگان می باشد . دانشجویان مقطع دکترا در کشور آلمان می توانند در هر ترم مبلغ بین 150 یورو تا 200 یورو به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند .

برای اقامت آلمان روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت آلمان ارائه شده است .

تحصیل دکتری در آلمان – زبان تحصیل دکتری در آلمان

دوره ی تحصیل دکترا در آلمان به زبان انگلیسی است و معمولاً پایان نامه ها نیز در آلمان به زبان انگلیسی نگارش می شوند . اما برای ارتباط با افراد آلمانی و زندگی در این کشور بهتر است که فرد بتواند حداقل در حد متوسط با زبان آلمانی آشنایی داشته باشد و به زبان آلمانی  صحبت کند .

 مراحل ثبت نام جهت تحصیل دکتری در آلمان

روند ثبت نام دکترا در آلمان به این صورت است که ابتدا شما باید یک استاد راهنمای مناسب برای سرپرستی خود پیدا نمایید . در مرحله بعد برای دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات لازم را ارسال نمایید که در سایت دانشگاه مورد نظر نوشته است که چه مدارکی باید ارائه دهید . پس از تایید دانشگاه و ارائه پذیرش به شما ، باید برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایید .

لازم به ذکر است است که ابتدا باید ببینید که دانشگاه مورد نظر در آلمان مدرک فوق لیسانس شما را به رسمیت می شناسد . اگر دانشگاه مورد نظر مدرک کارشناسی ارشد شما را به رسمیت بشناسد شما می توانید برای دریافت پذیریش از این دانشگاه اقدام نمایید .

تحصیل در آلمان یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد .

برای انتخاب یک استاد خوب برای سرپرستی شما در دوره ی دکترا در آلمان می توانید از سایت های زیر استفاده نمایید .

Hochschulkompass.de

  • academics.de
  • DAAD
  • PhD Germany

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست