تحصیل دکترا در سوئیس

تحصیل در دوره دکترا در سوئیس شاید یکی از گزینه های عالی برای دانشجویانی باشد که قصد تحصیلی در یکی از کشور های اروپایی و با سطح علمی بالا را دارند. با تحصیل در کشور سوئیس و در دوره دکترا علاوه بر تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا می تواند باعث شود که دانشجو پس از به اتمام رسیدن تحصیلش اقامت دائم سوئیس را بدست آورد در این مقاله می خواهیم به بررسی دوره دکترا در سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص ارائه دهیم.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت سوئیس مقاله ” اقامت در سوئیس” را مطالعه بفرمایید .

دکترا در سوئیس – تحصیل دکترا در سوئیس

تحصیل در دوره دکترا در سوئیس و در یکی از دانشگاه های سوئیس همانند بسیاری از دیگر کشور ها بوده و مدت زمان تحصیل دوره دکترا در سوئیس در حدود ۳ تا ۵ سال می باشد و دانشجویان برای تحصیل در این مقطع تحصیلی نیاز دارند که به یکی از زبان های آلمانی ، فرانسوی یا انگلیسی مسلط باشند ، همچنین برای ورود به دانشگاه های سوئیس برای تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس نیاز است که دانشجو دارای سوابق تحصیلی عالی باشد و معمولا دانشجویانی که دارای مقاله های علمی و یا تالیف کتاب می باشند شانس بیشتری برای دریافت پذیریش از دانشگاه های سوئیس دارند. تحصیل در دوره دکترا در سوئیس علاوه بر دانشگاه های سوئیس در موسسات آموزشی نیز امکان پذیر است برخی از این موسسات آموزشی حتی به دانشجویان دوره دکترا خود نیز بورسیه های تحصیلی اعطا می کنند از جمله این موسسات آموزشی می توان به موسسه ETH زوریخ و همچنین موسسه پلی تکنیک لوزان اشاره کرد که جز موسسات برتر سوئیس می باشند.

 دکترا در سوئیس – هزینه های تحصیلی دوره دکترا سوئیس

تحصیلات دانشگاهی در سوئیس به این صورت است که تحت حمایت بودجه ملی و سرمایه گذاری دولت مرکزی سوئیس می باشد و این به این معنی است که هزینه های تحصیلی در مقطع دکترا نسبتا پایین است البته این موضوع بستگی به این دارد که دانشجو در کدام دانشگاه سوئیس به تحصیل می پردازد در صورتی که دانشگاه مورد نظر دولتی باشد هزینه های تحصیلی نسبتا پایین است ولی در صورتی که دانشجو بخواهد در دانشگاه ها و موسسات خصوصی به تحصیل بپردازد هزینه های تحصیلی او بشدت افزایش پیدا می کند. هزینه های تحصیل دوره دکترا در دانشگاه های دولتی سوئیس در حدود 1200 فرانک سوئیس می باشد که باید در شروع هر ترم پرداخت شود.

در مقاله ” مهاجرت به سوئیس” به طور مفصل درباره شرایط مهاجرت به سوئیس اطلاعات کسب کنید .

دکترا در سوئیس – شرایط پذیرش گرفتن دوره دکترا سوئیس

شرایط مورد نیاز برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های سوئیس در مقطع تحصیلی دکترا سوئیس به این صورت است که دانشجو باید حتما دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد باشد و داشتن نمرات تحصیلی خوب یکی از عواملی است که می تواند شانس دانشجو برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های سوئیس را افزایش بدهد از دانشجویان دوره دکترا در سوئیس این انتظار وجود دارد که بلافاصله پس از شروع دکترا پروژه تحقیقاتی خود را در رشته خود شروع کنند و این موضوع برعکس کشور هایی مانند آمریکا می باشد ، دانشجویان دوره دکترا سوئیس باید حتما به یکی از 4 زبان فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی و یا انگلیسی مسلط باشند البته تعداد دانشگاه های که آموزش های خود را به زبان ایتالیایی ارائه می کنند کمتر از دیگر زبان ها می باشد ، همچنین عاملی اصلی که تاثیر زیادی بر پذیرش گرفتن از دانشگاه های سوئیس دارد داشتن رزومه تحصیلی عالی و مقالات ثبت شده علمی می باشد که می تواند بشدت شانس دانشجو را افزایش دهد.

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان به شما پیشنهاد می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “مزایای تحصیل در سوئیس ” را مطالعه فرمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست