تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی

یکی از راه های اخذ اقامت اسلواکی ، تحصیل در اسلواکی و در دانشگاه های اسلواکی می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های اسلواکی و در رشته هایی مانند دندانپزشکی اسلواکی نیاز است که دانشجو قبل از انجام سفر به اسلواکی بتواند ویزای تحصیلی اسلواکی را بدست بیاورد. تحصیل پزشکی در اسلواکی یکی از رشته هایی می باشد که افرادی زیادی خواهان تحصیل در آن هستند و به دلیل رتبه های مناسب دانشگاه های اسلواکی و همچنین ارزان بودن آن یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در یکی از کشور های اروپایی با سطح علمی بالا هستند. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی بپردازیم و توضیحاتی را به شما دوستان ارائه دهیم.

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی – شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

شروع کلاس ها در دانشگاه های اسلواکی معمولا همانند بیشتر کشور های دیگر می باشد و در فصل پاییز و بهار می باشد که ترم پاییز در ماه های سپتامبر تا ژانویه و ترم بهار از فوریه تا ژوئن می باشد که تقریبا هر ترم در حدود 5 ماه به طول می انجامد. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسلواکی را دارند باید این را بدانند که داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های اسلواکی الزامی می باشد از این رو دانشجویانی که تسلط به زبان انگلیسی ندارند می توانند در دوره های آموزشی زبان انگلیسی که در کالج های زبان اسلواکی می باشد شرکت کنند و با صرف هزینه ای نسبتا کم به این زبان مسلط شوند. برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های اسلواکی در رشته های دندانپزشکی ، دانشجو نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارد ولی این به معنی نیست که برای تحصیل در اسلواکی به طور کلی نیاز به مدرک زبان انگلیسی نباشد بلکه صرفا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسلواکی در مرحله اولی امکان دارد که از دانشجو مدرک زبان درخواست نشود ولی در صورتی که دانشجو بخواهد در کلاس ها شرکت کند باید حتما کلاس های آموزش زبان انگلیسی را در اسلواکی بگذراند تا به او اجازه حضور در کلاس های آموزشی دندانپزشکی اسلواکی داده شود.

معمولا برای تحصیل در دانشگاه های اسلواکی و در رشته های پزشکی اسلواکی و همچنین دندانپزشکی اسلواکی نیاز است که دانشجو مدرک آیلتس 5.5 را داشته باشد و معمولا نیاز است که دانشجو تسلط کافی به زبان انگلیسی را داشته باشد.

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی – تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کامنیوس براتیسلاوا

یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی اروپا ، دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا می باشد که در سال 1919 تاسیس شده است و یکی از دانشگاه های می باشد که از سوی وزارت بهداشت تایید شده است. دانشگاه کامنیوس براتیسلاوا با امکانات تحصیلی و شرایط رفاهی عالی که به دانشجویان دوره دندانپزشکی اسلواکی و همچنین پزشکی اسلواکی ارائه می کند یکی از بهترین دانشگاه هایی است که دانشجویان دوره دندانپزشکی می توانند در آن به تحصیل بپردازند. معمولا خوابگاه های این دانشگاه دارای اینترنت رایگان ، سرویس بهداشتی و حمام جداگانه در هر اتاق و همچنین سالن بدنسازی و غذاخوری می باشد.

معمولا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسلواکی و در دانشگاه کامنیوس براتیسلاوا ، دانشجو باید به مدت 5 تا 7 سال به تحصیل در این رشته بپردازد و پس از آن  می تواند مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و مشغول به کار شود.

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی – هزینه های تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

هزینه های تحصیل در رشته های دندانپزشکی در اسلواکی می تواند مقداری با توجه به دانشگاه  متفاوت باشد ولی به طور میانگین معمولا شهریه های دانشگاه برای رشته های دندانپزشکی اسلواکی و همچنین پزشکی اسلواکی در حدود 9 هزار تا 10 هزار یورو می باشد.

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی – هزینه های زندگی در اسلواکی

هزینه های زندگی در اسلواکی به نسبت برخی کشور های اروپایی بسیار مناسب می باشد ، تعیین مقدار برای هزینه های زندگی در اسلواکی شاید مقداری دشوار باشد ولی در این کشور به طور میانگین دانشجو به 700 تا 900 یورو برای هر ماه زندگی خود نیاز دارد.

تحصیل دندان پزشکی در اسلواکی – دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل در رشته های دندان پزشکی اسلواکی و پزشکی اسلواکی می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد :

  • دانشگاه کامنیوس براتیسلاوا Comenius University in Bratislava
  • دانشگاه مارتین جسینوس براتیسلاوا Jessenius Faculty of Medicine in Martin

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست