تحصیل دندانپزشکی در چک

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار در سراسر کشور های جهان است .  افراد زیادی تمایل دارند که تحصیل دندانپزشکی را در یکی از دانشگاه های با کیفیت ادامه دهند . خیلی از داوطلبان قصد دارند برای تحصیل دندانپزشکی به کشور های خارجی مراجعه نمایند که کشور چک نیز یکی از انتخاب های این افراد می باشد . در این مقاله به بررسی تحصیل دندانپزشکی در چک پرداخته شده است .

برای دریافت ویزای کشور چک روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در چک می باشد .

 تحصیل دندانپزشکی در چک – طول دوره تحصیل دندانپزشکی در چک

دوره ی دندانپزشکی در کشور چک 5 سال است . تحصیل دندانپزشکی در کشور چک برای دانشجویان بین الملل به زبان انگلیسی ارائه می شود . برای تحصیل دندانپزشکی در کشور چک به زبان انگلیسی داوطلب باید در هر سال شهریه ای بین 11500 تا 13000 یورو پرداخت نماید . هزینه  زندگی دانشجویی در کشور چک ماهانه بین 500 تا 650 یورو برای هر نفر می شود . مدارک تحصیلی دریافت شده از کشور چک در بیشتر کشور ها مورد تایید است و نیازی به ارزشیابی ندارد . بنابراین افرادی که از دانشگاه های دندانپزشکی چک فارغ التحصیل می شوند می توانند در بیشتر کشور ها مشغول به کار شوند .

لازم به ذکر است که دانشجویان اگر بخواهند به صورت رایگان به تحصیل دندانپزشکی در کشور چک بپردازند باید به زبان چکی کاملاً مسلط باشند .

تحصیل دندانپزشکی در چک – دانشگاه های ممتاز دندانپزشکی در چک

دانشگاه چارلز و دانشگاه ماساریخ دو دانشگاه ممتاز پزشکی و دندانپزشکی در کشور چک هستند .

با تحصیل در کشور چک شما می توانید اجازه اقامت چک را کسب نمایید .

تحصیل دندانپزشکی در چک – شرایط ورود به دانشگاه چارلز پراگ

برای ورود به دانشگاه چارلز پراگ داوطلب باید در آزمون SAT  شرکت کند ، تقریباً داوطلب باید 1850 امتیاز از این آزمون دریافت کند . همچنین داوطلبان باید برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی ، دارای مدرک زبان انگلیسی باشند .

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به چک را مطالعه نمایید .

اگر شما هم جزء افرادی هستید که تمایل دارید برای تحصیل دندانپزشکی به کشور چک مهاجرت نمایید پیشنهاد می کنم قبل از انجام هر کاری با یک مشاور خبره مشورت کنید . کارشناسان سایت آتیه آفرینان ایرانیان آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه تحصیل دندانپزشکی در چک به شما می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست