تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

سوئیس کشور است که واقع در اروپای غربی می باشد و همچنین پایتخت سوئیس شهر برن است ، این کشور به دلیل شرایط رفاهی بالایی که دارد یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی می باشد. برای مهاجرت به سوئیس راه و روش های متفاوتی وجود دارد که از جمله آن می توان به تحصیل در سوئیس ، سرمایه گذاری در سوئیس ، کار در سوئیس و غیره اشاره کرد ولی قسمت بزرگی از مهاجران سوئیس دانشجویان می باشند که برای تحصیل در سوئیس به این کشور سفر می کنند ، یکی از رشته های پر طرفدار در سوئیس دندانپزشکی می باشد که جزء یکی از رشته هایی می باشد که در سوئیس درآمد زیادی دارد. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل دندانپزشکی در سوئیس بپردازیم و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه کنیم.

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس – شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس ، دانشجو باید علاوه بر داشتن مدارک تحصیلی دورهای قبلی و همچنین مدرک زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی و یا آلمانی ، حتما در امتحانات ورودی دانشگاه های سوئیس شرکت کند. معمولا برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس نیاز به مدرک زبان آلمانی و با نمره B2 می باشد البته باید به این موضوع اشاره کنیم که در سوئیس دانشگاه های انگلیسی زبان نیز وجود دارد ولی تعداد این دانشگاه ها در سوئیس به نسبت دانشگاه های آلمانی زبان و فرانسوی زبان به شدت کمتر می باشد.

دانشجویانی که در آزمون ورودی دانشگاه های سوئیس و برای رشته های دندانپزشکی شرکت می کنند در صورتی که در مرحله اول نتوانند نمره مناسب را از آزمون ورودی کسب کنند می توانند با یادگیری زبان فرانسوی در سوئیس در آزمون سال بعد شرکت کنند.

معمولا تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس در حدود 5 سال به طول می انجامد و دانشجو باید ابتدا در رشته های علومی مانند کالبد شناسی و زیست شناسی قبول شود تا بعد از آن بتواند در رشته هایی مانند دندانپزشکی و پزشکی در سوئیس به تحصیل بپردازد.

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس – هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سوئیس برای دانشجویان داخلی و خارجی سوئیس متفاوت می باشد و همچنین مقدار شهریه های دانشگاه های سوئیس می تواند از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر در سوئیس افزایش و کاهش داشته باشد ولی به طور کلی می توانیم بگوییم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس دانشجو باید مبلغی در حدود 4 هزار تا 8 هزار فرانک در سال را به دانشگاه مورد نظر در سوئیس پرداخت کند.

یکی از روش های مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل می باشد شما می توانید در مقالات دیگر به طور مفصل درباره راه های دیگر ” مهاجرت به سوئیس” اطلاعات کسب کنید .

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس – هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان دندانپزشکی سوئیس

سوئیس از آن دسته کشور های گران قیمت برای زندگی می باشد و این کشور را می توان در ردیف کشور هایی مانند فرانسه و انگلستان قرار داد. معمولا دانشجویان بین المللی سوئیس برای زندگی در سوئیس نیاز به صرف هزینه ای در حدود 2000 تا 2500 فرانک برای یک ماه خود دارند که بیش از نیمی از آن باید صرف هزینه های محل اقامت دانشجو در سوئیس شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست