تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه چارلز 

 

دانشگاه چارلز در جمهوری چک-درباره ی دانشگاه چارلز

شهر پراگ بزرگترین شهر و پایتخت کشور جمهوری چک چهاردهمین شهر بزرگ اروپا می باشد. دانشگاه مشهور و بزرگ چارلز در این شهر واقع شده است. آلبرت انیشتین چندین سال در این دانشگاه تدریس کرد. دانشگاهی با قدمت ششصد سال با بیش از پنجاه هزار دانشجو.تحصیل در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و چکی امکان پذیر می باشد.

دپارتمان دندانپزشکی در راستای تشخیص و درمان طیف گسترده ای از بیماری های دهان و دندان در دانشگاه چارلز تشکیل شده است. این دپارتمان تشکیل شده ار 10 بخش و مرکز برای مراقبت های پزشکی برای درمان های سرپایی و بستری شدن بیمار میباشد. در سال 1992 دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز، دوره های آموزشی خود را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خود ارائه داد. دانشجویان میتوانند در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین دوره های تخصص دندانپزشکی را در این دانشکده به زبان انگلیسی بگذرانند. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه چارلز به عنوان نهادی مهم برای ارائه انواع گواهی نامه های علمی به دانشجویان و دندانپزشکان در 20 سال گذشته شناخته میشود که هر ساله میزبان کنفرانس های بین المللی مختلفی نیز میباشد. در حال حاضر چندین پروژه تحقیقاتی در دانشکده دندانپزشکی در حال اجرا میباشد که نتایج یکی از آزمایش های موفق طولی مدت, ایمپلنت های دندانی میباشد. هم اکنون نیز گروهی از محققان بر روی سلول های بنیادی پالپ دندان در حال پژوهش میباشند. روش ورود و دوره مطالعه در دانشکده دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی مطابق با دانشجویان کشور چک میباشد همچنین دانشجویان میتوانند برای ارتباط راحت تر, دوره های آموزش زبان چکی را نیز در این دانشگاه بگذرانند که به موازات با تحصیل در رشته دندانپزشکی, طبق استاندارد های بین المللی ارائه میشود. برنامه های تحصیل دندانپزشکی در امتداد خطوط مطالعات نظری، بالینی و بالینی در بخش نظری و بالینی موسسات مرتب شده اند. تحصیل در رشته دندانپزشکی 5 ساله میباشد که دانشجویان میتوانند بعد از قبولی در آزمون ورودی وارد دانشگاه شوند.

دانشگاه چارلز-تاریخ های پذیرش در دانشگاه چارلز

ددلاین ثبت نام در این دانشگاه برای ترم تابستان 15 اکتبر و برای ترم زمستان 15 جولای می باشد.

دانشگاه چارلز-امتحان ورودی دانشگاه چارلز

پذیرش در دانشگاه چارلز منوط به داشتن دیپلم 12 ساله می باشد، داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی زیست شناسی شیمی و فیزیک در این زمینه تاثیرگذار است. آزمون ورودی به دو صورت تستی و مصاحبه انجام می پذیرد.مدت زمان آزمون 75 دقیقه می باشد

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کشور چک

برای اخذ پذیرش در این کشور باید بتوانید مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. مدارک شما بسته به رشته یا  دانشگاه مورد نظر ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی مدارک زیر مورد نیاز است

 • تکمیل فرم برای ویزای دانشجویی
 • ارائه نامه ی پذیرش رسمی و معتبر از کالج یا دانشگاه
 • پرداخت ویزا فی
 • اصل شناسنامه و ترجمه آن
 • پاسپورت معتبر
 • 6 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک لازم برای محل اقامت دانشجو در حین تحصیل در چک
 • ارائه نامه ی تمکن مالی
 • ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط هواپیما

تحصیل در جمهوری چک-اقامت پس از تحصیل در جمهوری چک

اقامت پس از تحصیل در جمهوری چک نیز مشابه با دیگر کشورهای اروپایی است و تمامی دانشجویان فارغ التحصیل شده از دانشگاههای جمهوری چک در صورتی که بتوانند کاری را در این کشور پیدا کنند می توانند ویزای تحصیلی جمهوری چک را به ویزای کار تبدیل کنند و از این طریق به اقامت جمهوری چک دست پیدا کنند.

 

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان-مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست