تحصیل دندانپزشکی در اتریش

برای مهاجرت به کشور اتریش روش های مختلفی وجود دارد ولی یکی از بهترین روش ها و مطمئن ترین روش های مهاجرت به اتریش ، مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشد. یکی از رشته های پر طرفدار در اتریش و نزد بسیاری از دانشجویان اتریش رشته تحصیلی دندانپزشکی می باشد که سالانه دانشجویان زیادی را از سرتاسر دنیا برای تحصیل در دانشگاه های اتریش ( تحصیل در اتریش ) به سمت خود می کشاند. معمولا در این روش از مهاجرت به اتریش دانشجو می تواند پس از اینکه تحصیلش در اتریش به پایان رسید اقامت دائم اتریش را نیز بدست بیاورد. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل دندان پزشکی در اتریش بپردازیم و توضیحاتی را در این باره به شما ارائه دهیم.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش – پذیرش از دانشگاه های اتریش در رشته پزشکی و دندان پزشکی در اتریش

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی با  توجه به میزان درخواست هایی که از سرتاسر دنیا برای تحصیل در اتریش وجود دارد شاید مقداری دشوار باشد البته این موضوع بیشتر در مورد پذیرش گرفتن از دانشگاه های دولتی اتریش دیده می شود تا دانشگاه های آزاد اتریش.

تحصیل در دانشگاه های اتریش و در رشته های تحصیلی دندانپزشکی در اتریش در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا امکان پذیر است ولی بیشتر بورسیه های تحصیلی اتریش در مقاطع کارشناسی ارشد اتریش و همچنین مقطع دکترا اتریش به دانشجویان اعطا می شود.

مدت زمان تحصیل در رشته دندان پزشکی در اتریش و همچنین رشته پزشکی در اتریش در حدود 5 تا 7 سال می باشد البته این موضوع بستگی به مقطع تحصیلی دانشجو نیز دارد که در چه مقطع تحصیلی وارد دانشگاه های اتریش شود.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش – تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه وین اتریش

دانشگاه پزشکی وین یکی از بزرگترین موسسه های پزشکی در اتریش می باشد و همچنین این دانشگاه یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی در دوره های دکترا و در سطح اروپا است . با سابقه طولانی 650 ساله این دانشگاه اتریش و همچنین محیط تحقیقاتی بسیار مدرن و پیشرفته آن یکی از بهترین دانشگاه های می باشد که دانشجویان دوره پزشکی و دندان پزشکی اتریش می توانند در آن به تحصیل دندان پزشکی و پزشکی بپردازند.

هرساله بیش از 100 هزارنفر در بیمارستان عمومی وین که بیشتر پزشک ها و دندان پزشک های آن از دانشگاه پزشکی وین در آن حضور دارند بستری می شوند و در حدود 47 هزار عمل جراحی تاکنون در این بیمارستان وین انجام شده است.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش – دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در اتریش

از جمله دانشگاه های علوم پزشکی اتریش که مورد تایید وزات بهداشت ایران می باشند می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد :

  • دانشگاه علوم پزشکی وین یا همان Medical Unversity Of Vienna
  • دانشگاه اینسبروک اتریش Universität Innsbruck
  • دانشگاه وین University of Vienna
  • دانشگاه گراز اتریش university of graz
تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل دندانپزشکی در اتریش – زبان مورد نیاز برای تحصیل دندان پزشکی در اتریش

همه دانشجویانی که قصد تحصیل در اتریش را دارند باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و در صورتی که زبان مادری آنان آلمانی نباشد باید مدرکی را ارائه کنند که مشخص شود به زبان آلمانی  تسلط کافی را دارند. و همچنین دانشجویان باید به این نکته دقت کنند که بدون مدرک زبان معتبر تحصیل در اتریش و در رشته های دندان پزشکی امکان پذیر نیست و معمولا برای ورود به دانشگاه های اتریش در رشته های پزشکی تسلط به سطحی نزدیک به C1 مورد قبول می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش – شهریه های دانشگاه های اتریش

شهریه های دانشگاه های اتریش در رشته های مختلفی که در دانشگاه های اتریش ارائه می شود متفاوت است و معمولا در رشته های پزشکی و دندان پزشکی شهریه هایی در حدود 800 تا 2000 یورو از دانشجو دریافت می شود البته این میزان هزینه به صورت تقریبی می باشد و امکان دارد با توجه به دانشگاه مورد نظر و همچنین داشتن و یا نداشتن بورسیه تحصیلی مقداری این هزینه ها کاهش و یا افزایش داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست