تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی کشور آلمان آسان نیست زیرا هر ساله افراد زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان داوطلب می شوند اما اگر داوطلب شرایط مورد نیاز را داشته باشد می تواند در دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرد . یکی از مزیت های مهم تحصیل دندانپزشکی در آلمان هزینه پایین تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور می باشد .

برای دریافت ویزای کشور آلمان روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در آلمان می باشد .

تحصیل دندانپزشکی در آلمان – هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

معمولاً وقتی دانشجو در دانشگاه های دولتی کشور آلمان به تحصیل بپردازد تقریباً 3000 یورو برای خدمات اداری و دانشگاهی پرداخت می کند . اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور آلمان گران می باشد و امکان دارد هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور آلمان حتی به 10000یورو در هر سال برسد .

تحصیل دندانپزشکی در آلمان – هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان در هر ماه بین 500 تا 800 یورو می باشد . دانشجویان خارجی در کشور آلمان اجازه دارند که در هفته 20 ساعت کار کنند و برای هر ساعت کار بین 8 تا 10 یورو حقوق دریافت کنند .

تحصیل دندانپزشکی در آلمان – طول دوره تحصیل در آلمان

دوره  تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان 5 سال است که شامل 10 ترم می شود . پس از پایان دوره  تحصیلی دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد در رشته  دندانپزشکی را دریافت می کنند و در صورت تمایل می توانند در مقطع دکتری به ادامه تحصیل بپردازند .

با تحصیل در کشور آلمان شما می توانید اجازه اقامت آلمان را کسب نمایید .

تحصیل دندانپزشکی در آلمان – شرایط لازم برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان

برای ورود به دانشگاه های دندانپزشکی کشور آلمان افراد باید دارای مدرک B1  یا B2 زبان آلمانی باشند . همچنین افراد باید دارای تأییدیه ای از سازمان سنجش ایران مبنی بر قبولی داوطلب در رشته  دندانپزشکی در کنکور سراسری باشند .  پس از ارائه  این دو مدرک داوطلب می تواند در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود شرکت کند و در صورت دریافت نمره بالا وارد دانشگاه شود .

اگر فردی مدرک B2 را داشته باشد اما در کنکور سراسری ایران قبول نشده باشد باید ابتدا در دوره یک ساله کالج در آلمان شرکت نماید و بعد از پایان دوره ی کالج در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود شرکت نماید . معمولاً دوره ی کالج در کشور آلمان رایگان است اما در شرایطی  ممکن است که تا مبلغ 5000 یورو برای شهریه از دانشجو گرفته شود .

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مهاجرت به آلمان را مطالعه نمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در زمینه تحصیل دندانپزشکی آلمان به سایت آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست