تحصیل در مدارس اتریش

در اتریش نظام آموزشی همانند بسیاری از کشور های دیگر سیستم آموزشگاه های دولتی و خصوصی  را شامل می باشد. در مدارس اتریش به دانش آموزان، آموزش های علمی و مهارت های کاربردی بسیاری برای ورود به دانشگاه یا ورود به بازار کارآموزش داده می شود. بطور کلی سیستم آموزشی اتریش شباهت بسیاری به سیستم آموزشی آلمان دارد و برای تحصیل در مدارس اتریش، لازم است با نظام آموزشی اتریش، آشنایی جامع ای داشته باشید. بر اساس سیستم آموزشی اتریش، شرکت در مدرسه تا ۹ سال اجباری می باشد که از سن ۶ تا ۱۵ سالگی می باشد، یعنی از مقطع اول تا نهم. این قانون تنها برای شهروندان اتریش صدق نمی کند.

 

تحصیل در مدارس اتریش – مقاطع تحصیلی در مدارس اتریش

  • دوره آمادگی : از سن 5 سالگی کودکان وارد دوره يک ساله آمادگي مي شوند که این دوره اجباری نمی باشد.
  • دوره ابتدایی : از سن 6 سالگی آموزش ابتدايي در دبستان ها آغاز مي گردد. مدت دوره ابتدايي 4 سال می باشد و از دانش آموزان در پايان اين دوره امتحان گرفته می شود . تحصیل در این مقاطع اجباری می باشد.
  • دوره متوسطه : سپس تحصيلات دوره ابتدایی و از سن 11 سالگی دوره متوسطه عمومي به مدت 4 سال می باشد آغاز مي شود. در کشور اتریش در اين دروه به کارهاي عملي توجه زيادي مي شود و دانش آموزان کاربردهاي عملي را نيز به همراه مباني نظري،  یاد می گیرند. به عبارت دیگر  روش آموزشي در کشور اتریش بر اساس آموختن از راه تجربه می باشد. در این مدارس در کنار دروس اصلي من جمله آلماني، رياضيات و زبان خارجي، درس های ديگري را با در نظر گرفتن امکانات، برنامه ريزي مي کنند که این دروس شامل علوم و فناوري، زمين شناسي، کامپيوتر، هنر وورزش هستند.

تحصیل در مدارس اتریش سيستم نمره دهي در مدارس اتریش

 

سیستم نمره دهی در نظام تعيين نمره  به شرح زیر می باشد:

(Sehrgut1 ) ، (Gut:2)، (Befriedigend:3)، (Genugend:4)، (Nichtgenugend:5)

توضيح كامل اينكه:  میانگین نمرات از 5-1 می باشد

بالاترين نمره در جدول 1

پايين ترين نمره درجدول5

از نمره 4 ردی محسوب می شود

تحصیل در مدارس اتریش

تحصیل در مدارس اتریش

تحصیل در مدارس اتریش شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش

درکشور اتریش سیستم آموزش و تحصیلی اغلب دولتی می باشد و بنابراین حتی دانش آموزان از کشورهای غیر شهروندی اتحادیه اروپا،  می توانند تحصیلات با کیفیت بدون پرداخت هزینه های تحصیلی سنگین را دریافت کنند. ولی در حالت کلی آن ها باید هزینه های اجتماعی و هزینه  های دانشجویی را پرداخت نمایند، که هرگز بیش از 379.36 یورو در هر ترم نمی باشد. با توجه به این هزینه پایین در این کشور، هزاران دانش آموز از سراسر دنیا برای تحصیل در مدارس اتریش  به صورت رایگان درخواست می دهند. کشور اتریش برای دانش آموزان بین المللی  فرصت های تحصیلی فوق العاده ای فراهم می سازد تا بتوانند در آینده در  دانشگاه های چند ملیتی و چند فرهنگی  سطح بالایی تحصیل نمایند.

تحصیل در مدارس اتریش – مدارس خصوصی در اتریش

در مدارس خصوصی کشور اتریش تحصیلات ابتدایی و متوسطه و برخی از آموزش معلمان را به طور عمده آموزش داده می شوند. در دوره دبیرستان در مقایسه با مدارس فنی حرفه ای که بر آموزش عمومی تمرکز دارد، از ۳-۴ امتحان کتبی متشکل شده است. شروع اولین امتحان (معمولا در ماه مه) و ۲-۳ جلسه بعد از آموزش انجام می گردد. اما مدارس فنی حرفه ای با  توجه به تمرکز بر روی هر دو کسب و کار و اقتصاد و یا موضوعات فنی مانند آکادمی های تجاری و تکنیک های پلی تکنیک نیز با Matura پایان می پذیرد، با این تفاوت که مدت زمان آموزشی در این دبیرستان ها  ۵ سال می باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست