تحصیل در اسلواکی (Slovakia)

تحصیل در اسلواکی – آشنایی با اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی، توسط کشورهای چک، اتریش، لهستان، اوکراین و مجارستان احاطه شده است. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا و واحد پولشان یورو است. مردم اسلواکی به زبان اسلوواک صحبت میکنند ولی تعداد زیادی از آنها به زبان انگلیسی هم تسلط دارند. کشور اسلواکی در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی پدید آمد و در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد. حدود 80 درصد مردم اسلواکی پیرو دین مسحیت هستند و اکثر آنها از شاخه کاتولیک رومی پیروی میکنند.

تحصیل در اسلواکی – شرایط تحصیل در اسلواکی

یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی، مهاجرت تحصیلی است و اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی با هزینه مناسب دارید، دانشگاه های اسلواکی گزینه مناسبی برای شما میباشد. اسلواکی با داشتن دانشگاه های معتبر در زمینه رشته های مهندسی، پزشکی و علوم پایه یکی از الویت های دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل میباشد. سیستم آموزش اسلواکی توسط وزارت علوم و آموزش و پرورش اسلواکی اداره میشود که قوانین دانشگاه های اسلواکی را اعمال میکنند. دانشگاه های اسلواکی دارای دو ترم تحصیلی میباشند که ترم اول از ماه سپتامبر شروع میشود و تا ماه ژانویه ادامه دارد و ترم دوم از ماه فوریه شروع میشود و ماه ژوئن به اتمام میرسد. دانشگاه های اسلواکی از سیستم واحد دهی در اروپا پیروی میکنند. زبان تحصیل دانشگاه های اسلواکی انگلیسی و اسلوواک میباشد که تحصیل به زبان اسلوواک رایگان است.

تحصیل در اسلواکی – مزایای تحصیل در اسلواکی

– امکان تحصیل رایگان به زبان اسلواک
– شهریه های مناسب دانشگاه های اسلواکی به زبان انگلیسی
– مناسب بودن هزینه های زندگی
– اعتبار دانشگاه های اسلواکی
– الزامی نبودن مدرک زبان برای پذیرش
– امکان کار دانشجویی حین تحصیل
– امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل
– امنیت بالای اجتماعی کشور اسلواکی
– تایید بودن دانشگاه های اسلواکی

تحصیل در اسلواکی – تحصیل کارشناسی در اسلواکی

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلواکی میتوانند بعد از اخذ مدرک دیپلم دبیرستان برای پذیرش درخواست دهند. اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان اسلواک میباشد و تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میشوند که دانشجویان برای پذیرش بایستی در آزمون ورودی دانشگاه های اسلواکی شرکت نمایند. دوره کارشناسی در اسلواکی 3 الی 4 سال زمان میبرد و هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی سالیانه 3000 الی 5000 یورو میباشد.

تحصیل در اسلواکی – تحصیل کارشناسی ارشد در اسلواکی

دوره کارشناسی ارشد در اسلواکی 2 ساله است و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی میتوانند برای پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسلواکی اقدام نمایند. هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 3000 الی 5000 یورو میباشد.

تحصیل در اسلواکی – تحصیل دکترا در اسلواکی

دوره دکترا در اسلواکی 3 الی 4 سال زمان میبرد و شما برای پذیرش دکترا از دانشگاه های اسلواکی بایستی سوپروایزری پیدا نمایید تا حیطه کاری و تحقیقاتی اش به رزومه تحصیلی و تحقیقاتی شما نزدیک باشد. دانشجویان در حین تحصیل دکترا در دانشگاه های اسلواکی حقوق دریافت مینمایند و در پایان تحصیلاتشان با دفاع از پایان نامه خود، مدرک دکترا دریافت میکنند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست