شرایط تحصیل در کشور اتریش (Austria)

شرایط تحصیل در کشور اتریش – کشور اتریش

اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش ، یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که به خاطر داشتن آبشارهای شیشه ای ، جنگل های پهناور و رشته کوه های آلپ شهرت جهانی دارد. پایتخت اتریش شهر زیبای وین است و مردمانش به زبان آلمانی صحبت میکنند. کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که با داشتن استاندارد های بالای زندگی ، آب و هوای معتدل ، امنیت اجتماعی خوب و آموزش عالی مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.

شرایط تحصیل در کشور اتریش – تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهایی است که مورد توجه دانشجویان در سراسر دنیا قرار گرفته است و هر ساله هزاران دانشجوی خارجی برای ادامه تحصیل به اتریش مهاجرت میکنند. از مهمترین دلایل انتخاب اتریش برای تحصیل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-تحصیلات تقریبا رایگان
-هزینه های مناسب زندگی
-امکان کار همزمان با تحصیل
-امکان اقامت پس از تحصیل
-نداشتن محدودیت سنی برای پذیرش
-امکان سفر به کشورهای منطقه شنگن

شرایط تحصیل در کشور اتریش – شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش

دوره کارشناسی در اتریش 3 ساله است و تحصیل به زبان آلمانی انجام میشود. برای پذیرش علاوه بر دیپلم 12 ساله ایران بایستی فرد ، اشتغال به تحصیل در دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی را داشته باشد یا از دانشگاه سراسری ، در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشد.

شرایط تحصیل در کشور اتریش – شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

دوره کارشناسی ارشد در اتریش 2 ساله است و زبان تحصیل اکثر دانشگاه های اتریش آلمانی میباشد. دانشجو برای پذیرش کارشناسی ارشد ، بایستی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه سراسری گرفته باشد یا اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری داشته باشد.

شرایط تحصیل در کشور اتریش – شرایط تحصیل دکترا در اتریش

دوره دکترا در اتریش 3 الی 4 سال زمان میبرد و به صورت تحقیقاتی است. برای پذیرش دکترا از دانشگاه های اتریش ، فرد باید اشتغال به تحصیل دکترا در دانشگاه سراسری داشته باشد یا از دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشد.

شرایط تحصیل در کشور اتریش – شرایط تحصیل رشته های پزشکی در اتریش

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های گروه پزشکی در دانشگاه های اتریش هستند بایستی دقیقا در همان رشته (پزشکی یا دندانپزشکی) در دانشگاه سراسری اشتغال به تحصیل داشته باشند و همچنین با ارائه مدرک زبان آلمانی ، در آزمون ورودی دانشگاه اتریش شرکت نمایند.

شرایط تحصیل در کشور اتریش – هزینه های دانشجویان در اتریش

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریبا رایگان است و دانشجویان هر ترم حدودا 700 الی 800 یورو بابت خدمات به دانشگاه میپردازند ، همچنین هزینه های زندگی نسبت به امریکا ، کانادا و خیلی از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است ، البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی به نحوه زندگی دانشجو بستگی دارد ولی دانشجویان باید به طور متوسط ماهیانه 700 الی 1000 یورو بابت هزینه های زندگی در نظر بگیرند. دانشجویان حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دارند که از درامد آن تا حدود زیادی میتوانند هزینه های زندگیشان را پوشش دهند.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست