تحصیل در آلمان

در این مقاله به شرح توضیحاتی در زمینه تحصیل در آلمان خواهیم پرداخت .

برای مهاجرت به آلمان روش های زیادی وجود دارد که در مقاله های قبلی ذکر شده است .

تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی در آلمان

برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آلمان ، داوطلب باید دارای گواهی پایان دوره مقاطع 12 ساله اولیه باشند و همچنین در دانشگاه مورد نظر قبول شوند . طول دوره تحصیل در آلمان معمولاً بین 6 تا 8 ترم می شود . پس از اتمام دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ، دانشجویان می توانند برای تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام نمایند و یا در کشور آلمان مشغول کار شوند .

علاوه بر این مقاله ، مقاله های دیگری از قبیل تحصیل در آلمان در این سایت موجود می باشد .

تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید دارای مدرک لیسانس و مدرک زبان آلمانی b1 باشند . طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان بین 2 تا 4 ترم می باشد . دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار به مدت 24 ساعت در هفته را دارند .

تحصیل در آلمان   مقطع دکتری در آلمان

برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد ، مدرک زبان آلمانی و همچنین یک استاد راهنما باشند . طول دوره تحصیل دکتری در آلمان بین 2 تا 5 سال می باشد . در طول تحصیل دکتری دانشجویان روی پروژه تحصیلی خود کار می کنند .

در مقاله اقامت آلمان ، اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما فراهم کرده ایم .

تحصیل در آلمان – ویزای تحصیلی آلمان

برای تحصیل در کشور آلمان ، پس از دریافت پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه دانشجویان باید برای تهیه ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند . پس از دریافت ویزای تحصیلی آلمان دانشجو به مدت 3 ماه زمان دارد که در یکی از دانشگاه مورد نظر در آلمان ثبت نام نماید . در صورتی که زمان بیشتری لازم باشد ، دانشجو می تواند ویزا را به مدت 3 ماه دیگر تمدید نماید . البته لازم به ذکر است که با ویزای تحصیلی اجازه اقامت به فرد داده نمی شود و داوطلب پس از ورود به آلمان باید برای دریافت مجوز اقامت آلمان اقدام نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست