تحصیل در آلمان (Germany)

تحصیل در آلمان – کشور آلمان

کشور آلمان واقع در اروپای غربی و اروپای مرکزی است که با کشورهای دانمارک، لهستان، چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند همسایه است. پایتخت آلمان شهر برلین، واحد پولشان یورو و زبان رسمیشان آلمانی است. آلمان از نظر مساحت، هفتمین کشور بزرگ اروپا و 62مین کشور بزرگ جهان میباشد. کشور آلمان از 16 ایالت تشکیل شده است که بزرگترین ایالت بایرن و کوچکترین ایالت برمن نام دارد. آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا شناخته شده است و دارای بازار اقتصادی با سرمایه بزرگ و نیروی کار با تجربه، با نوآوری بالا میباشد.

تحصیل در آلمان – شرایط تحصیل در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی است که دانشجویان بین المللی با اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع کارشناسی در آلمان، کارشناسی ارشد در آلمان و دکترا در آلمان میتوانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند. دانشگاه های آلمان همواره مورد توجه و علاقه دانشجویان زیادی قرار گرفته است که علت اصلی آن کیفیت آموزشی عالی و اعتبار بالای مدرک دانشگاه های آلمان میباشد. آلمان جزو معدود کشورهایی میباشد که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آن همچنان رایگان میباشد. دانشگاه های آلمان با ارائه رشته های متنوع تحصیلی همچون رشته های گروه فنی مهندسی، رشته های پزشکی، رشته های علوم انسانی و… جزو ایده آل ترین کشورها جهت ادامه تحصیل میباشد.

تحصیل در آلمان – مزایای تحصیل در آلمان

– تحصیلات تقریبا رایگان
– هزینه های مناسب زندگی (ماهیانه 700 یورو)
– امکان کار دانشجویی حین تحصیل
– اخذ ویزای کار پس از تحصیل
– امنیت اجتماعی بالا
– بازار کار خوب آلمان
– امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
– امکان تحصیل دکترا به زبان انگلیسی
– امکان تغییر رشته در آلمان
– امکان رفت و آمد به کشورهای منطقه شنگن حین تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان – تحصیل کارشناسی در آلمان

دانشجویان علاقه مند به تحصیل کارشناسی در آلمان میتوانند بعد از اخذ مدرک دیپلم خود نسبت به پذیرش از دانشگاه های آلمان اقدام نمایند که دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه بایستی یکسال دوره کالج بگذرانند سپس وارد مقطع لیسانس میشوند. دوره کارشناسی در آلمان 3 الی 4 سال زمان میبرد و تحصیل در دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان و به زبان آلمانی میباشد.

تحصیل در آلمان – تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان دو سال زمان میبرد و زبان تحصیل دانشگاه های آلمان در مقطع فوق لیسانس، آلمانی یا انگلیسی میباشد که دانشجویان بایستی مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان در مقطع فوق لیسانس رایگان میباشد.

تحصیل در آلمان – تحصیل دکترا در آلمان

دوره دکترا در آلمان 3 الی 5 سال زمان میبرد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل وجود دارد. برای پذیرش دکترا از دانشگاه های آلمان دانشجو بایستی با اساتید دانشگاه های مختلف که در زمینه رشته و تحقیقات دانشجو تخصص دارند، مکاتبه انجام دهد تا بتواند نظر استاد مورد نظرش را جلب نماید تا به وی پذیرش دهد. برای پذیرش دکترا از دانشگاه های آلمان، رزومه تحصیلی دانشجو که شامل معدل، مقالات، موضوع پایان نامه و نمره زبان میباشد، بسیار تاثیرگذار است.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا
شماره تماس 02172207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست