تحصیل دارو سازی در آلمان

رشته دارو سازی یکی از رشته های پزشکی و یکی از رکن های مهم در بهداشت است . افرادی که تمایل دارند برای تحصیل در این رشته به کشور های خارجی مهاجرت کنند تحصیل دارو سازی در آلمان برای آن ها گزینه مناسبی است . کشور آلمان دارای بهترین دانشگاه ها ، اساتید و کتابخانه ها در جهان می باشد .

تحصیل در آلمان یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد .

طول دوره تحصیل داروسازی در آلمان

طول دوره تحصیل داروسازی در آلمان 5 سال می باشد . داوطلبان برای این که بتوانند وارد دانشگاه های دارو سازی کشور آلمان شوند حتماً باید به مدت یک سال در دوره کالج شرکت کنند و پس از اتمام دوره کالج در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند . آزمون ورودی شامل درس شیمی ، زبان ، زیست و ریاضی می شود . دانشجویان باید چند ماه قبل از شروع دوره تحصیل داروسازی در آلمان که در ماه سپتامبر می باشد درخواست خود را برای دانشگاه ارسال نمایند .

برای ثبت شرکت در آلمان می توانید مقاله ” ثبت شرکت در آلمان ” را مطالعه نمایید .

شرایط لازم برای تحصیل داروسازی در آلمان

رشته داروسازی در کشور آلمان به زبان آلمانی تدریس می شود بنابراین داوطلبان تحصیل داروسازی در آلمان حتماً باید مدر B1 زبان آلمانی را قبل از ورود به دانشگاه دریافت کرده باشند . چون علاوه بر تحصیل برای زندگی در کشور آلمان فرد باید به زبان آلمانی مسلط باشد . برای پذیرش در دانشگاه های داروسازی کشور آلمان مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی در رشته تجربی یا رشته ریاضی الزامی است . همچنین معدل دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجویان علاقه مند به تحصیل داروسازی در آلمان باید حداقل 17 باشد .

برای اقامت آلمان روش های زیادی وجود دارد که در مقاله اقامت آلمان ارائه شده است .

هزینه تحصیل داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان رایگان است و دانشجویان فقط باید هزینه زندگی خود را تأمین نمایند . هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان برای هر فرد تقریباً 700 تا 800 یورو می شود که بستگی به نوع زندگی هر فرد متفاوت است . همچنین دانشگاه های داروسازی آلمان برای دانشجویان خارجی خوابگاه هایی با هزینه کم تعبیه کرده اند که دانشجویان با استفاده از خوابگاه ها می توانند هزینه های خود را کاهش دهند .

یکی از نکاتی که برای تحصیل داروسازی در آلمان مهم است شرایط سنی افراد می باشد یعنی افرادی که سن آن ها بیش از 26 سال باشد نمی تواند در دانشگاه های داروسازی آلمان پذیرش بگیرند .

شما می توانید پس از مطالعه این مقاله ، مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید .

مزیت های تحصیل داروسازی در آلمان

از مزیت های تحصیل داروسازی در آلمان این است که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند به مدت 6 ماه در جستجوی کار مورد نظر خود در این کشور باشند و در صورتی که بتوانند کار مورد نظر خود را پیدا کنند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند و بعد از 3 تا 5 سال اشتغال پس از تحصیل در کشور آلمان می توانند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایند .

دانشگاه های معروف در آلمان

دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه ماربورگ و دانشگاه فرایبورگ سه دانشگاه دندانپزشکی مشهور در کشور آلمان هستند .

با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” تحصیل داروسازی در آلمان ” اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست