تحصیل داروسازی در چک

رشته داروسازی دارای داوطلبان زیادی است و هر ساله داوطلبان زیادی برای ورود به رشته داروسازی با یکدیگر رقابت می کنند . خیلی از افراد تمایل دارند برای تحصیل در رشته دارو سازی به کشور های خارجی مهاجرت کنند . یکی از گزینه های این افراد تحصیل داروسازی در چک می باشد که در ادامه به معرفی آن می پردازیم .

تحصیل داروسازی در چک ویژه دانشجویانی است که دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس هستند و می خواهند اطلاعات تخصصی خود را در رشته داروسازی افزایش دهند .  تحصیل داروسازی در چک هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و هم به زبان چکی که بستگی به انتخاب خود دانشجو دارد .

اگر مایل به دریافت اقامت کشور چک هستید بهتر است مقاله “ اقامت در چک ” را مطالعه کنید .

طول دوره تحصیل داروسازی در چک

طول دوره تحصیل داروسازی در چک ، در مقطع لیسانس 5 سال است . تحصیل دارو سازی در چک به زبان انگلیسی صورت می گیرد . البته اگر دانشجویان به زبان چکی مسلط باشند تحصیل آن ها به زبان چکی صورت می گیرد . هزینه تحصیل داروسازی در چک به زبان انگلیسی در هر سال تقریباً  7600 یورو می شود . هزینه  زندگی دانشجویی در کشور چک در هر سال 1200 یورو می شود البته بستگی به نوع زندگی دانشجو دارد و می تواند کمتر یا بیشتر شود .  اگر دانشجویان برای تحصیل داروسازی در چک به تأییدیه دانشگاه نیاز داشته باشند باید 100 یورو برای دریافت این تاییدیه پرداخت کنند و طی یک هفته تاییدیه را دریافت نمایند . دانشجویان برای این که مطلع شوند به تاییدیه دانشگاه نیاز دارند یا ندارند باید از امور دانشجویان خارجی سؤال نمایند .

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله تحصیل در چک را مطالعه نمایید .

تحصیل دارو سازی در چک مدارک مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در چک

مدارک لازم جهت تحصیل دارو سازی در چک عبارتند از :

  1. مدرک دیپلم متقاضی
  2. گواهی فارغ التحصیلی متقاضی
  3. کارنامه و ریز نمرات دیپلم متقاضی
  4. تاییدیه مدارک تحصیلی متقاضی توسط سفارت چک
  5. کپی برابر اصل مدارک
  6. عکس متقاضی دو قطعه
  7. مدرک زبان متقاضی ( مدرک آیلتس ۵ یا ۵٫۳۰ و مدرک تافل ۵۰ تا ۷۰ )
  8. ترجمه انگلیسی تمام مدارک

توصیه می کنم که مقاله مهاجرت به چک را هم مطالعه نمایید .

شما می توانید با مراجعه به سایت آتیه آفرینان ایرانیان و مطالعه مقاله ” تحصیل داروسازی در چک ” اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست