تحصیل داروسازی در سوئیس

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی در سوئیس را دارند باید بدانند که رشته داروسازی در سوئیس توجه ویژه ای به رشته های شیمی ، زیست شناسی ، فیزیولوژی ، ساخت دارو ، داروشناسی و غیره را دارد که اکثریت مدارک داروسازی ارائه شده توسط دانشگاه های سوئیس با انجام مطالعات تحصیلی ، تحقیقات مضاعف و بدست آوردن مهارت های علمی مناسب در داروسازی به همراه می باشد و دانشجویان باید تمامی این دانش ها را در دانشگاه فرا بگیرند.

تحصیل داروسازی در سوئیس – شرایط رشته داروسازی در دانشگاه های سوئیس

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی در سوئیس را دارند باید بدانند که رشته داروسازی در سوئیس توجه ویژه ای به رشته های شیمی ، زیست شناسی ، فیزیولوژی ، ساخت دارو ، داروشناسی و غیره دارد که اکثریت مدارک داروسازی ارائه شده توسط دانشگاه های سوئیس با انجام مطالعات تحصیلی ، تحقیقات مضاعف و بدست آوردن مهارت های علمی مناسب در داروسازی به همراه می باشد و دانشجویان باید تمامی این دانش ها را در دانشگاه فرا بگیرند.

معمولا فارغ التحصیلان رشته داروسازی سوئیس با رشته های داروسازی ، نحوه تجویز داروها ،  صدور نسخه درمانی ، اعمال بالینی و غیره آشنا می شوند. دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های سوئیس باید ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه های سوئیس شرکت کنند در صورتی که این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند می توانند در رشته داروسازی به تحصیل بپردازند. البته اگر در مرتبه اول دانشجو نتواند در آزمون ورودی دانشگاه نمره مناسب را کسب کند در صورتی که به زبان فرانسوی مسلط شود می تواند در آزمون ورودی دانشگاه ها به این زبان شرکت کند. این رشته به دو زبان آلمانی و فرانسوی ارائه میشود و شخص برای شرکت در آزمون ورودی این رشته باید به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشد.

معمولا دانشجویان رشته داروسازی سوئیس در عناوین زیر به تحصیل می پردازند :

  • ایمن شناختی یا میکروب شناختی
  • تکنولوژی ساخت دارو و داروسازی
  • عمل بالینی
  • پیشرفت دارویی
  • علوم تغذیه

تحصیل داروسازی در سوئیس – هزینه های تحصیل در رشته داروسازی در سوئیس

برای تحصیل در کشور سوئیس و در رشته داروسازی دانشجو باید اطلاعات کافی را در مورد شهریه های دانشگاه های سوئیس داشته باشد تا دید مناسب تری نسب به تحصیل در سوئیس و مهاجرت به سوئیس پیدا کند. معمولا هزینه های تحصیل در سوئیس با توجه به دانشگاه مورد نظر درسوئیس می تواند متفاوت باشد ولی به طور کلی هزینه تحصیل در رشته داروسازی در سوئیس بین ۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو در سال می تواند باشد که معمولا هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مقداری کم تر از دانشگاه های خصوصی در سوئیس می باشد.

تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس – هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان رشته داروسازی سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس می تواند با توجه به سبک زندگی دانشجو متفاوت باشد ولی چیزی که بدیهی می باشد این است که هزینه های زندگی در سوئیس به نسبت کشور های دیگری مانند آلمان و اتریش به شدت بالاتر است و شاید بتوان سوئیس را هم رده کشور های مانند انگلستان و فرانسه قرار دارد ولی به طور کلی برای زندگی در سوئیس نیاز به هزینه ای در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ فرانک سوئیس در ماه می باشد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست